کد خبر: 242601 A

انجام آمایش نسبی در بین بنادر شمالی، رقابت پذیری شرکت های تخلیه و بارگیری بمنظور ترغیب آنها برای بازاریابی و تجاری سازی بندر از جمله راهکارهای توسعه بنادر بویژه بنادر شمالی کشور است.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر می تواند به بندر اختصاصی برای صادرات محصولات کشاورزی و کالاهای کانتینری و یخچالی در شمال کشور تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، جلیل اسلامی در حاشیه بازدید از طرحها و پروژه های در دست اقدام بندر نوشهر طی نشستی با مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اعلام این مطلب افزود: تخصصی کردن فعالیت های بنادر با رویکرد ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط و افزایش جذابیت برای صاحبان کالا الگوی مناسبی برای توسعه بنادر به شمار می رود.

وی با بیان اینکه طرح جامع سازمان بنادر در دست بررسی است خاطر نشان کرد: انجام آمایش نسبی در بین بنادر شمالی، رقابت پذیری شرکت های تخلیه و بارگیری بمنظور ترغیب آنها برای بازاریابی و تجاری سازی بندر از جمله راهکارهای توسعه بنادر بویژه بنادر شمالی کشور است.

منوچهر تاتینا مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران نیز در این نشست طی سخنانی ضمن تشریح وضعیت فعلی و افق پیش روی بنادر نوشهر و فریدونکنار خواستار مساعدت مسئولان ذیربط برای رفع مشکلات و چالش های فراروی توسعه بنادر استان از جمله تامین تجهیزات مورد نیاز، ساخت انبارهای چندمنظوره و نحوه همکاری با شرکت های فعال در امر تخلیه و بارگیری شد.

وی نبود راه دسترسی مناسب، کمبود امکانات زیر ساختی با توجه به تغییر کالاهای وارداتی در سالهای اخیر و نبود پایانه مناسب در غرب استان را از عمده ترین مشکلات و موانع توسعه بندر با سابقه نوشهر عنوان کرد.

استان مازندران جلیل اسلامی رقابت سازمان بنادر و دریانوردی محصولات کشاورزی مشکلات بندر بنادر نوشهر کالاهای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر