کد خبر: 231439 A

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی طرحهای کنسانتره و گندله سنگ آهن کشور، طی نشستی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل این وزارتخانه مورد بررسی قرار گرفت.

آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی طرحهای کنسانتره و گندله سنگ آهن کشور، طی نشستی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل این وزارتخانه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا و به نقل از شبکه اطلاع رسانی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا نعمت زاده اظهار داشت: موانع موجود در تکمیل زنجیره تولید فولاد و رفع مشکلات پیش روی طرحهای نیمه تمام کنسانتره و گندله آهن را پیگیری و رسیدگی خواهم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: ساماندهی در حلقه های زنجیره تولید نهایی فولاد از مراحل سنگ آهن، کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و ذوب باید با سرعت بیشتری دنبال شود.

وی تصریح کرد: دستیابی به تولید ۵۵ میلیون تن فولاد خام در چشم انداز ۱۴۰۴ نیاز به حرکت جهشی در تمام بخشهای زنجیره های فولاد دارد.

نعمت زاده با بیان اینکه دولت در اجرای طرح ها درصدد آسان سازی است، گفت: مدیران طرحهای یادشده با آسیب شناسی، اقدام به موقع و سریع باید مسایل و مشکلات را برطرف سازند.

وی خاطرنشان ساخت: مسایلی نظیر امور گمرکی، حمل و نقل و پیگیری معافیت های مربوط به ورود و خروج محصولات، ماشین آلات و تجهیزات نباید وقت زیادی را از مجریان پروژه ها بگیرد.

نعمت زاده تاکید کرد: هرگونه اقدامی برای تسهیل امور نیاز باشد، توسط این وزارتخانه انجام خواهد گرفت ومسائل مربوط به سایر دستگاهها هم مورد پیگیری قرار می گیرد.

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، طرحهای کنسانتره و گندله آهن بطور عمده در مناطق کم آب واقع شده اند و برای تامین آب مورد نیاز آنان، مدیریت صحیح نیاز است.

سومین نشست مدیران واحدهای کنستانتره و گندله سنگ آهن با وزیر صنعت، معدن و تجارت همانند دفعات قبل بدون حضور خبرنگاران رسانه های همگانی برگزار شد.

حمل و نقل دولت رسانه سنگ آهن صنعت معدن و تجارت فولاد مشکلات وزارتخانه وزیر صنعت معدن و تجارت گندله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر