کد خبر: 230978 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

برای افزایش و نوسازی و بازسازی ناوگان صنایع ریلی باید منسجم تر از گذشته اقدام کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنایع ریلی کشور با توجه به مشکلاتی که با آن روبه روست نیازمند بازنگری برای توسعه است.

به گزارش ایلنا و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، محمدرضا نعمت زاده در نشست مشترک با فعالان صنایع ریلی با بیان آنکه امکانات لازم برای توسعه صنایع ریلی در کشور موجود است اما عملکرد مجموعه در مقابل امکانات مطلوب نیست، افزود: با توجه به رکود و پیشروی نامناسب این صنعت باید تلاش ها در جهت رفع مشکلات و چالش ها چند برابر شود.

وی با اشاره به اینکه اشکالات مدیریتی در صنایع ریلی باید شناسایی و مورد اصلاح قرار گیرد، تصریح کرد: با تدوین برنامه ریزی مناسب و سیاستگذاری های دقیق باید از رکود پیش آمده در این صنایع جلوگیری کنیم.

نعمت زاده گفت: بدین منظور نیازمند عزم و اراده جدی از سوی مسئولان، فعالان و کارشناسان این بخش از اقتصاد کشور هستیم تا جهش اساسی را در این صنعت شاهد باشیم و دراین راستا از نقطه نظرات و دیدگاههای کارشناسی همه تلاشگران دراین حوزه حمایت می کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در حال حاضر ناوگان ریلی چه در بخش درون شهری و چه مسافری نیازمند نوسازی و توجه بیشتری است، اظهار داشت: برای افزایش و نوسازی و بازسازی ناوگان صنایع ریلی باید منسجم تر از گذشته اقدام کنیم.

در ادامه این نشست که با حضور مدیران و فعالان این عرصه برگزار شد، اهم چالش های صنایع ریلی، دلایل کاهش و رکود در این صنعت و سیاستگذاری های کلانی که در بخش مالی و اعتباری نیاز است، مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین راهکارهای پیشنهادی شامل تدوین استراتژی صنایع ریلی کشور، تمرکز و سیاستگذاری تولید و بهره برداری محصولات ریلی، برنامه ریزی در سطح ملی، اصلاح نرخ حق دسترسی ریلی به جاده و همچنین تخصیص یارانه سوخت به حمل و نقل ریلی و یا آزادسازی قیمت سوخت، کاهش تعرفه واردات مواد اولیه صنایع ریلی، توسعه زیرساخت ها با مشارکت بخش خصوصی و اعمال سیاست های تشویقی و ایجاد صندوق توسعه صنایع ریلی عنوان شد.

اقتصاد کشور بخش خصوصی تجارت تعرفه واردات جاده حمل و نقل صنعت معدن و تجارت کارشناسی مشکلات یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر