کد خبر: 227819 A

معاون سازمان حفظ نباتات:

سرمازدگی هم قابل پیش بینی است و هم قابل مدیریت که مستلزم این است که ابزار پیش بینی و اطلاع رسانی مناسبی وجود داشته باشد.

معاون سازمان حفظ نباتات گفت: در بهار امسال، یک میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار از باغات و مزارع کشاورزی در ۲۱ استان از ۱۰ تا ۹۰ درصد بر اثر سرمازدگی خسارت دیدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یحیی ابطالی در افتتاحیه کارگاه آموزشی تنش سرما و سرمازدگی محصولات کشاورزی و روش‌های مدیریت آن گفت: سرمازدگی هم قابل پیش بینی است و هم قابل مدیریت که مستلزم این است که ابزار پیش بینی و اطلاع رسانی مناسبی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: باید مطالعات و تحقیقات به اندازه کافی انجام و نتایج تحقیقات به نحو احسن به اطلاع کشاورزان برسد که برگزاری این کارگاه آموزشی نیز در راستای انتقال یافته‌های تحقیقاتی به کار‌شناسان سازمان‌های جهاد کشاورزی سراسر کشور است.

عباس سعیدی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه یکی از مواردی که همه ساله به بخش کشاورزی خسارت وارد می‌کند، سرمازدگی و تنش‌های سرمایی است، افزود: در دنیا پنج تا ۱۵ درصد محصولات به این دلیل از بین می‌رود ولی در بعضی سال‌ها در ایران خسارت سرمازدگی خیلی فرا‌تر از این بوده است.

ایران بخش کشاورزی جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سرما کشاورزی محصولات کشاورزی سازمان بینی سرمازدگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر