کد خبر: 221497 A

با رشد بیش از ۷۱ درصدی؛

در هفت ماهه نخست امسال ۶۲۵ هزار و ۳۲۰ دستگاه انواع خودرو تولید شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷۱.۴ درصدی نشان می دهد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در هفت ماهه نخست امسال ۶۲۵ هزار و ۳۲۰ دستگاه انواع خودرو تولید شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷۱.۴ درصدی نشان می دهد.

به گزارش ایلنا و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، در مدت یادشده تولید خودروهای سواری با رشدی معادل ۷۰.۸ درصدی نسبت به هفت ماهه نخست سال گذشته به تعداد ۵۳۰ هزار و ۳۱۳ دستگاه رسیده است.

در مدت زمان یادشده پراید نسیم و صبا ۱۶۵هزار و۸۷۳ دستگاه؛ پژو پارس ۷۹ هزار و ۵۸۷ دستگاه؛ پژو ۴۰۵ به تعداد ۶۱ هزار و ۸۵۴ دستگاه؛ سمند ۵۶ هزار و ۵۷ دستگاه؛ پژو ۲۰۶ به تعداد ۵۵ هزار و ۶۸۵ دستگاه؛ تیبا به تعداد ۴۷ هزار و ۶۸۴ دستگاه؛ MVM به تعداد ۲۴هزار و ۴۶۵ دستگاه و تندر۹۰ به تعداد ۱۴ هزار و ۸۷۰ دستگاه تولید شده است.

همچنین در این مدت تولید سایر خودروهای سواری؛ پراید نسیم و صبای دوگانه سوز به تعداد ۲۹ هزار و ۱۲دستگاه؛ رانا به تعداد ۱۷هزار و ۸۸۷ دستگاه؛ محصولات رنو به تعداد ۱۱ هزار و ۲۲۶ دستگاه و مگان ۱۹ دستگاه تولید شده است.

طی هفت ماه نخست امسال پارس تندر به تعداد ۳ هزار و ۱۷۹دستگاه، سوزوکی ۱۸۳ دستگاه، سراتو ۵۷ دستگاه، پراید سایپا ۱۴۲ به تعداد ۲۰ دستگاه و دنا به تعداد ۸۸۲ دستگاه تولید شده است.

همچنین در مدت زمان یادشده وانت ۸۴ هزار و ۸۷۱ دستگاه؛ کامیون ۹هزار و ۶۹۱ دستگاه، اتوبوس ۳۵۹ دستگاه و مینی بوس۸۶ دستگاه تولید شد.

اتوبوس ایران پژو تجارت خودرو رشد سایپا صنعت معدن و تجارت دستگاه تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر