کد خبر: 220844 A

سازمان توسعه تجارت ایران و اتاق بازرگانی ایران، نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران را در پنجمین دوره نمایشگاه تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلام که از دوشنبه تا جمعه آینده و همزمان با سومین دوره نمایشگاه گردشگری کشورهای اسلامی در مالزی برگزار می شود، برپا می کنند.

پنجمین کنفرانس و نمایشگاه تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلام از روز دوشنبه با حضور ۵۰ کشور و جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور پایتخت اقتصادی مالزی برگزار می شود.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلام یکی از موثرترین و قدرتمندترین فرصت های بازرگانی و تجارت جهان اسلام است که انتظار می رود ارزش مبادلات آن به ۸۰۰ میلیون(حدود ۲۶۰ میلیون دلار) برسد.

سازمان توسعه تجارت ایران و اتاق بازرگانی ایران، نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران را در پنجمین دوره نمایشگاه تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلام که از دوشنبه تا جمعه آینده و همزمان با سومین دوره نمایشگاه گردشگری کشورهای اسلامی در مالزی برگزار می شود، برپا می کنند.

مقامات برگزاری این نمایشگاه حدود ۳۰ نشست تجاری برای نمایشگاه تجارت جهان اسلام پیش بینی کرده اند که براساس این گزارش عنصر اصلی دستیابی به تجارتی به ارزش یک میلیارد رینگیت(حدود ۳۲۵ میلیون دلار) محسوب می شود.

این فرصت های تجاری دو طرفه در نهایت میزان رشد کشورهایی که سعی در افزایش حجم صادرات خود دارند را افزایش می دهد و آن را واسطه عقد قراردادهای تجاری بین کشورها و شرکت های حاضر در این رویداد می کند.

این رویداد امسال با شعار ' پیش به سوی اقتصاد برتر جهانی ' به مدت پنج روز در مرکز تجاری ' پوترا ' در کوالالامپور برگزار خواهد شد.

پنجمین کنفرانس و نمایشگاه تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلام را مرکز تجارت بین المللی سازمان همکاری اسلامی با مشارکت مرکز اسلامی توسعه تجارت برگزار می کنند.

' میزگرد محرکه ها و موانع تجارت اسلامی '، ' نخستین نمایشگاه تحصیلات عالی جهان اسلام '، ' بازار اقتصاد و تجارت آسیا ' و برگزاری ' سومین کنفرانس و نمایشگاه گردشگری جهان اسلام ' از برنامه های این کنفرانس است.

پایگاه پنجمین کنفرانس و نمایشگاه تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلام روز شنبه اعلام کرد نمایشگاه امسال بزرگترین رخداد تجاری در جهان تا سال ۲۰۲۰ است و شامل ۱۲ هزار غرفه از ۵۰ کشور می شود.

سازمان میراثفرهنگی، سازمان توسعه تجارت، اتاق بازرگانی ایران، خانه صنعت و معدن و بخش خصوصی فعال ایران امسال در کنار ۵۰ کشور اسلامی عضو سازمان همکاری اسلامی در این نمایشگاه حضور دارند.

مرکز تجارت جهانی سالانه به ۱۰ نفر از نخبگان حائز رتبه جایزه اهدا می کند که سال گذشته ' اسدالله عسگر اولادی ' از طرف ایران انتخاب شد و امسال نیز ' یونس ژائله سعدآباد ' در جمع ۱۰ نفر برتر برای جایزه نخبگان اقتصادی جهان اسلام دیده می شود.

هیات داوران هر سال برترین های اقتصادی جهان اسلام را که نقش موثری در ارتقای توانمندی های اقتصادی، افزایش نوآوری ها و تلاش برای موفقیت اقتصادی جهان اسلام ایفا کرده اند انتخاب و معرفی می کنند.

ایران تجارت جمهوری اسلامی ایران جهان جهان اسلام دلار سرمایه گذاری کشورهای اسلامی گردشگری مالزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر