کد خبر: 209952 A

مدیرعامل اسبق شرک سهامی فرش ایران در گفت‌و‌گو با ایلنا:

طراحان صنعت فرش ایران در جهان دارای برند هستند و بسیاری از کشور‌هایی که طی این سال‌ها در صنعت فرش ورود کرده‌اند همواره به دنبال طرح‌های ایرانی بوده‌اند.

مدیرعامل اسبق شرکت سهامی فرش ایران گفت: اینکه مسئولان می‌گویند بازار چین را در اختیار خواهیم گرفت خوب است اما بهتر است به بازار آمریکا و اروپا هم بیاندیشیم.

محمد علی کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: آسیا برای ایران داری اهمیت است اما اهمیت بازار آمریکا و اروپا چندین برابر آسیا است و بهتر است در زمانی که تحریم‌ها برداشته شود در کنار بازار آسیا، به سمت اروپا و آمریکا حرکت کنیم چرا که آنان بیشتر دوستدار فرش ایران هستند و طی سالهای گذشته این مهم به اثبات رسیده است.

وی در خصوص همکاری ایران و چین نیز گفت: درست است این دو کشور روابط خوبی با یکدیگر دارند اما ما نباید فرش‌های تولیدی کشورمان را به این کشور ارسال کنیم چرا که انان مهارت بالایی در کپی برداری از طرح و نقشه‌های ایران دارند.

این مقام اسبق در صنعت فرش گفت: طراحان صنعت فرش ایران در جهان دارای برند هستند و بسیاری از کشور‌هایی که طی این سال‌ها در صنعت فرش ورود کرده‌اند همواره به دنبال طرح‌های ایرانی بوده‌اند.

ایران ایران و چین جهان چین صنعت علی کریمی فرش کپی برداری بازار اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر