کد خبر: 252408 A

عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

احتمالا تشکرکنندگان از برخی اعضای شورای شهر، پیمانکارانی بوده‌اند که پول کلانی برای چاپ این تابلو‌ها و پوستر‌ها از شهرداری گرفته‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اقدام بسیج شهرداری تهران مبنی بر توزیع پلاکارد‌هایی در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن با مضمون «توافق ننگین مایه ذلت مردم است» را اقدامی برای تضعیف دولت و تیم مذاکره کننده هسته‌ای خواند و گفت: در بودجه شهرداری برای این گونه اقدامات اعتباری تعیین نشده است.

محسن سرخو در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در این باره گفت: در اینکه آمریکا همواره با ملت ایران دشمنی کرده، هیچ تردیدی نیست؛ اما بیان اینگونه مسائل نباید اهرمی برای تضعیف دولت و تضعیف تیم مذاکره کننده باشد.

وی ادامه داد: بیان دشمنی‌های امریکا به جای خود محفوظ است، اما اگر موجب تضعیف دولت و تیم مذاکره کننده باشد مغایر نظر مقام معظم رهبری است و نباید با بودجه شهرداری تهران صورت بگیرد.

این عضو شورای شهر افزود: به خاطر ندارم؛ کسی در بودجه‌ها و در اعتبار ۵ ساله شهرداری تهران مبلغی را برای تضعیف دولت پیش‌بینی کرده باشد، لذا چنین بودجه‌ای در اختیار شهرداری تهران نیست و شهرداری نباید اجازه بدهد که از اعتباراتش در جهت تضعیف دولت بهره‌گیری شود؛ زیرا این مساله قطعا خلاف قانون است و تخلف شهرداری تهران تلقی می‌شود که باید در قبال آن پاسخگو باشد؛ حال می‌خواهد این تخلفات به اسم بسیج و یا به اسم هر کس دیگر صورت بگیرد.

وی اظهار کرد: استفاده از الفاظ توهین آمیز در برابر دولت و تیم مذاکره کننده قطعا به ضرر نظام جمهوری اسلامی و برخلاف مصالح ملی و نظر مقام معظم رهبری است؛ بنابراین کسی که این تخلف را انجام داده، باید جوابگو باشد.

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران تصریح کرد: کسانی که به بیت‌المال و حق‌الناس اعتقاد دارند، نباید از این وجوه که متعلق به مردم است، برای اغراض سیاسی استفاده کنند، برخی از این کلمات ممکن است؛ حق باشد، اما از آنجا که ممکن است، پشت آن نیت و مراد باطل و اغراض سیاسی در کار باشد، کار درستی نیست.

سرخو گفت: پرداختن به دشمنی‌های آمریکا به جای خود محفوظ است، اما اینکه عده‌ای جوانان نا‌پخته که دوران انقلاب و جنگ را درک نکرده‌اند و به دنبال اغراص سیاسی خودشان هستند، از اعتبارات و بودجه‌های شهرداری برای سیراب کردن خود از انجام حرکت‌های تند استفاده کنند، تخلف است و شهردار تهران باید پاسخگو باشد.

وی در واکنش به اظهارات یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر اینکه اقدام سازمان بسیج شهرداری تهران نوعی بصیرت‌بخشی‌ست و آن را نباید کار سیاسی تلقی کرد، گفت: آیا تضعیف دولت بصیرت بخشی است؟ زمانی که قصد مطرح کردن دشمنی‌های آمریکا با بحث‌های تاریخی و تحلیلی است، اقدام فرهنگی رخ داده اما اینکه دولت را تضعیف کنیم، کار درستی نیست.

این عضو شورای شهر تهران همچنین در مورد اینکه گفته می‌شود؛ مردم به دلیل این اقدام از برخی اعضای شورای شهر تشکر کرده‌اند، اظهار کرد: احتمالا تشکرکنندگان پیمانکارانی بوده‌اند که پول کلانی برای چاپ این تابلو‌ها و پوستر‌ها از شهرداری گرفته‌اند.

انقلاب بودجه پول جنگ دولت شورای شهر شورای شهر تهران شهردار تهران شهرداری شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر