سرخط خبرها:
کد خبر: 247616 A

سخنگوی ستاد برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در گفت‌وگو با ایلنا:

زمان انتخابات ازسوی شورای شهر اعلام شده است، اما شاید لازم باشد در این رابطه با فرمانداری تعاملاتی انجام شود.

سخنگوی ستاد برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران درباره تعامل شورای شهر با وزارت کشور برای برگزاری این انتخابات گفت: با توجه به اظهارات اخیر وزیر کشور مبنی بر دستوری که به استانداری‌ها برای اجرای انتخابات و همکاری با شورای شهر داشتند، باید اقدامات لازم برای برگزاری این انتخابات از سوی فرمانداری انجام شود.

امیر فاضل الهیان در گفت‌وگو با ایلنا در مورد برگزاری زمان انتخابات شورایاری‌ها گفت: تا این لحظه ۸ اسفندماه زمان برگزاری انتخابات شورایاری‌ها است، اما در صورتی که این زمان تغییر کند، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: زمان انتخابات از سوی شورای شهر اعلام شده است، اما شاید لازم باشد در این رابطه با فرمانداری تعاملاتی انجام شود.

الهیان درباره بررسی صلاحیت داوطلبان تصریح کرد: در آیین نامه شورای شهر عنوان شده است که صلاحیت افراد از سوی مراجع ذی‌صلاح احراز خواهد شد.

وی ادامه داد: شورایاری یک نهاد اجتماعی است و اعضای آن از سلایق مختلف مردم انتخاب می‌شوند، لذا سخت‌گیری‌های سایر انتخابات‌ها در این انتخابات وجود ندارد.

سخنگوی ستاد برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران با اشاره به اینکه به مدت ده روز بررسی صلاحیت‌ها انجام مى‌شود، گفت: مهم‌ترین ویژگی حسن شهرت اجتماعی افراد است.

وی افزود: فرد نباید از نظر اجتماعی خطا و اشتباهاتی داشته باشد که در افکار عمومی مورد تایید قرار نگیرد. همچنین برای احراز صلاحیت‌ سوء پیشینه افراد مورد توجه است، نکته دیگر اینکه فرد نباید در تشکل‌ها و گروه‌هایی که با اصل نظام مشکل دارند، عضویت داشته باشد و نکته دیگر اینکه در محل نباید از فرد به بدی یاد شود.

الهیان با اشاره به آخرین آمار ثبت‌نام کاندیداهای شورایاری‌ها گفت: تا پایان روز جمعه ۸۳۳۵ نفر برای شرکت در انتخابات شورایاری‌ها ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۶۸۳۱ مرد و ۱۵۰۴ خانم هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳۵۵۰ نفر لیسانس، ۱۲۷۳ نفر فوق‌لیسانس و ۱۹۹ نفر دکترا دارند، افزود: همچنین ۹۳ روحانی، ۵۰ پزشک، ۲۴۷۵ نفر کارمند دولت، ۳۸۸ نفر فرهنگی هستند و ۲۲۱۱ نفر نیز شغل خود را آزاد اعلام کرده‌اند. همچنین ۶۰۷۲ نفر از مجموع افرادی که ثبت نام کرده‌اند، متاهل هستند.

الهیان ادامه داد: در منطقه ۵ با ثبت‌نام ۷۷۷ نفر بیشترین آمار ثبت‌نام انجام شده و منطقه ۹ با ۱۵۵ ثبت‌نام، کمترین آمار ثبت‌نام برای حضور در انتخابات شورایاری‌ها را داشته است.

سخنگوی ستاد برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران گفت: بالا‌ترین استقبال برای ثبت‌نام نیز در محله ابوذر منطه ۱۵ بوده است.

آیین نامه انتخابات پزشک حضور در انتخابات دولت شرکت در انتخابات شورای شهر شهر تهران وزارت کشور وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر