کد خبر: 194898 A

مسجدجامعی:

موقعیت فرودگاه مهرآباد در حال حاضر وسط منطقه مسکونی و شهری واقع شده و مشکلات و آلودگی‌های زیادی برای ساکنان این مناطق ایجاد می‌کند، که این خلاف پروتکل بین‌المللی است.

رئیس شورای شهر تهران مقصر اصلی واقعه سقوط هواپیمای آنتونف ۱۴۰ را از دولت خواستار شد و این عمل را نشانه احترام به حق حیات انسان‌ها دانست.

به گزارش ایلنا، احمد مسجدجامعی، رئیس شورای شهر تهران با حضور دربرنامه تلویزیونی تهران ۲۰ شناسایی مقصر اصلی واقعه سقوط هواپیمای آنتونف ۱۴۰ را از دولت خواستار شد، گفت: این عمل نشانه احترام به حق حیات انسان‌ها است.

وی همچنین ضمن بیان اینکه انتقال فرودگاه مهرآباد در راستای تحقق حقوق شهروندی است، افزود: برای تبدیل این ایده به یک طرح عملیاتی لازم است دولت، حوزه امنیتی همراه شورای شهر و شهرداری به این مسئله ورود کرده تا چارچوب‌های طرح بررسی شود و زیرساخت‌ها را فراهم کنیم.

رئیس شورای شهر تهران موقعیت فرودگاه مهرآباد که در حال حاضر وسط منطقه مسکونی و شهری واقع شده و مشکلات و آلودگی‌های زیادی برای ساکنان این مناطق ایجاد می‌کند را خلاف پروتکل بین‌المللی دانست و اجرای این طرح را قدم بسیار مهمی برای شورای شهر و شهرداری توصیف کرد.

وی در ادامه از مرحوم ایزدپناه خلبان آنتونف ۱۴۰ یادکرد و افزود: او با هدایت هواپیما به سمت مناطق غیرمسکونی فداکاری بزرگی انجام داد و این نشان می‌دهد احترام به جان و حیات انسان‌ها در ادبش بود.

مسجدجامعی با تشکر از رئیس‌جمهور درخصوص منع پرواز آنتونف ۱۴۰ اظهار کرد: درآینده می‌توان از فضای فرودگاه مهرآباد به عنوان فضای ذخیره شهری استفاده کرد تا امکانات مورد نیاز ساکنان را در این منطقه ایجاد کنیم.

وی در مورد حضور گرایشات گوناگون و ناهمگنی اعضای شورای شهر چهارم، گفت: برخلاف شورای شهر اول و دوم و تا حدی سوم که تقریباً یکدست بودند این شورا از گروه‌های متفاوتی تشکیل شده که در طرح مسائل همراهی و همدلی خاصی بین آنهاست. او از جمله مهم‌ترین دلایل این همدلی را دانش، تجربه و سابقه کاری اعضای شورا عنوان کرد.

رئیس شورای شهر تهران اجرای طرح فعالیت‌های قرآنی که با برنامه‌های تابستانی همزمان شده را یکی از طرح‌های موفقیت آمیزی دانست که با برقراری ارتباط قوی شورای شهر بین نهادهای مختلف ازجمله وزارت ارشاد، شهرداری، سازمان اوقاف، سازمان تبلیغات اسلامی و خبرگزاری‌های قرآنی انجام شد و دراین رابطه تصریح کرد: هرکدام از سازمان‌ها با مشارکت در اجرای بخشی ازاین طرح به پیشبرد آن کمک کردند.

این نماینده مردم تهران از اتمام تأسیسات نمایشگاهی بین فرودگاه و امام خمینی خبرداد. وی همچنین درخواست مجری برنامه درخصوص نصب شناسنامه شهر تهران در نقاط گوناگون شهر را پذیرفت.

امام خمینی حقوق رئیس جمهور سقوط هواپیما شورای شهر تهران شهرداری فرودگاه مشکلات نماینده مردم تهران وزارت ارشاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر