کد خبر: 188533 A

عضو شورای شهر تهران درگفتگو با ایلنا:

«افراد تحت عناوین، سلایق و بهانه‌های مختلف از مردم برای پارک خودرو درحاشیه خیابان پول می‌گیرند / این نوع برخورد با مردم مناسب نیست.»

عضو شورای شهر تهران با ابراز تعجب از عقبگرد شهرداری تهران برای استفاده از تکنولوزی پارکومتر و استفاده وسیع‌تر از پارکبان گفت: دریافت پول از مردم از سوی پارکبان‌ها اصلا حساب و کتاب ندارد.

محمد حقانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در مورد دریافت بی‌ضابطه پول از شهروندان از سوی پارک‌بانان بابت پارک در حاشیه خیابان گفت: قیمت‌ها در این زمینه در شورای شهر تهران مصوب شده است ولی مهمتر از آن اجرای این مصوبه است که به آن صورت اجرا نمی‌شود.

وی افزود: وضعیت به گونه‌ای است که یک نفر به محض پارک در حاشیه خیابان با پارکبانی رو به رو می‌شود که از او مطالبه پول می‌کند.

حقانی با بیان اینکه افراد تحت عناوین، سلایق و بهانه‌های مختلف از مردم برای پارک خودرو درحاشیه خیابان پول می‌گیرند، افزود: تعجب من از این است که چرا باید در یکسری مسائل به ویژه تکنولوژی و فناوری های روز عقبگرد کنیم.

وی به وجود پارکومترها در حاشیه خیابان اشاره کرد و افزود: پارکومترها بهترین ابزار در این زمینه است همانطور که پیش ازاین هر فردی بااستفاده از پارکومتر براساس مدت زمانی که حاشیه خیابان پارک می‌کرد مبلغ لازم را پرداخت می‌کرد و پلیس هم به موقع کنترل‌های لازم را انجام می‌داد.

حقانی با طرح این پرسش که چرا باید به جای استفاده از پارکومتر از پارکبان استفاده شود؟ گفت: این شیوه را قبول ندارم و باید از دستگاه‌های الکترونیکی و پارکومتر استفاده کنیم تا مسائل و مشکلاتی حادثنشود.

حقانی با اشاره به اینکه مدیریت در اجرا مهم است که در این زمینه اشکال وجود دارد، افزود: اصلا این نوع برخورد با مردم مناسب نیست و مردم نماینده‌ای در شورای شهر تعیین کرده‌اند که در این زمینه دخالت کند.

وی با اشاره به اینکه دریافت پول از مردم از سوی پارکبان‌ها اصلا حساب و کتاب ندارد، گفت: وقتی در کار نظارتی وجود نداشته باشد به بیراهه می‌رویم.

این عضو شورای شهر ادامه داد: بر ‌هر کاری باید نظارت وجود داشته باشد که در این زمینه نظارت با استفاده از فنون و فناوری‌های روز و دستگاه‌های الکترونیکی میسر می شود و لزومی ندارد از نفر استفاده شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شورای شهر تهران قصد ندارد که به این مسئله ورود پیدا کند، افزود: به این موضوع ورو د خواهیم کرد وبه شهرداری تذکر می‌دهیم.

پول خودرو شورای شهر شورای شهر تهران شهرداری شهرداری تهران فناوری مردم پارک پارکبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر