کد خبر: 131200 A

معاون شهردار تهران در گفت و گو با ایلنا:

در طرح جدید معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران برای گروه‌های مختلف دانشجویی دانش آموزی، کارمندی و گروه مختلف افراد تحت پوشش، معلولین و جانبازان معیاری در نظر گرفته شده است این طرح در حال بررسی است که بزودی به صورت لایحه به شورای شهر ارسال خواهد شد.

ایلنا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ درصد از مسافران مترو از کارت منزلت برای ترددشان استفاده می‌کنند این میزان سهم بزرگی است و باید سامان یابد.

سید جعفر تشکری هاشمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، درباره صدور کارت‌های ویژه دانشجویان و دانش آموزان برای استفاده از مترو، اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای شهر تهران گروه‌های مختلف متناسب با ضرورت و شدت نیاز می‌توانند سهمیه داشته باشند.

وی ادامه داد: در طرح جدید معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران برای گروه‌های مختلف دانشجویی دانش آموزی، کارمندی و گروه مختلف افراد تحت پوشش، معلولین و جانبازان معیاری در نظر گرفته شده است این طرح در حال بررسی است که بزودی به صورت لایحه به شورای شهر ارسال خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه امیدواریم در سال ۹۳ این لایحه نهایی و خدمات ارائه شود، در پاسخ به اینکه آیا به‌‌ همان شیوه گذشته خدمات ارائه می‌شود، تصریح کرد: هنوز به صورت کلی تصمیم نگرفتیم اما در حال حاضر بیش از ۱۰ درصد از مسافران مترو از کارت منزلت برای ترددشان استفاده می‌کنند این میزان سهم بزرگی است و باید سامان یابد.

تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه هر قشری باید بر اساس ضرورت درصدی یارانه حمل و نقل دریافت کند، ادامه داد: برای نمونه وضعیت دریافت یارانه برای دانشجویان یا افراد تحت حمایت کمیته امداد قطعا یکسان نیست البته حتما گروه‌هایی ۱۰۰ درصد یارانه خواهند گرفت.

به گفته وی هم اکنون کسانی هستند که بیش از ۱۰۰ درصد یارانه دریافت می‌کنند.

پوشش ترافیک حمل و نقل شورای شهر شهردار تهران گروه های مختلف لایحه مترو مسافران یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر