کد خبر: 117053 A

منطقه ۲۲ با کسب گواهینامه استقرار سامانه مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست جزو ۳ منطقه بر‌تر شهرداری تهران بوده که موفق به کسب لوح سه ستاره شامل ۲ مدال طلا و یک مدال برنز از شرکت شهر سالم در ممیزی سال ۱۳۹۱ شده است.

ایلنا: شهرداری منطقه ۲۲، موفق به کسب لوح سه ستاره از سوی شرکت شهر سالم شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، ندیمی مدیر واحد بهداشت، ایمنی، محیط زیست منطقه با اعلام این خبر گفت: «منطقه ۲۲ با کسب گواهینامه استقرار سامانه مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست جزو ۳ منطقه بر‌تر
شهرداری تهران بوده که موفق به کسب لوح سه ستاره شامل ۲ مدال طلا و یک مدال برنز از شرکت شهر سالم در ممیزی سال ۱۳۹۱ شده است.»

گفتنی است سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط ‌زیست، نحوه مدیریت و رویکرد زندگی و کار را به شهروندان آموزش می‌دهد و مشخص می‌کند که چگونه با کمترین هزینه و آسیب، می‌توان به بیشترین نتیجه دست یافت. این طرح که از سال ۱۳۸۸ آغاز شد، خطرات و ریسک‌ها را در مناطق ۲۲گانه تهران شناسایی کرده و تا مرحله ممیزی پیش رفته است.

از اهداف سامانه HSE می‌توان به تدوین و اجرای طرح جامع استقرار سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط‌ زیست در شهرداری تهران و یکپارچه‌سازی فعالیت‌ها و امکانات سازمانی HSE در راستای تحقق سند چشم‌انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ اشاره کرد. دستیابی به شهر پایدار، یکپارچه‌سازی و بهبود سیستم‌های موجود مرتبط با بهداشت، ایمنی و محیطزیست، تعیین الزامات قانونی و استانداردهای سیستم مدیریت HSE، اولویت‌بخشی به مقوله‌های بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست در شهر تهران و شناسایی قابلیت‌های شهرداری تهران به منظور استقرار سیستم مدیریت HSE و دستیابی به شاخص‌های توسعه پایدار شهری نیز از جمله اهداف این سامانه در مناطق تهران است.

توسعه پایدار جمهوری اسلامی ایران روابط عمومی شهرداری سند چشم انداز شاخص شهر تهران شهرداری شهرداری تهران محیط زیست مدال طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر