کد خبر: 385216 A

ایلنا: کنسرسیوم زیتون با مشارکت تشکل ها و با هدف حضور پایدار برندهای معتبر داخلی این محصول در بازار ایران و سایر کشورها به زودی تشکیل می شود.

به گزارش ایلنا از وزارت جهاد کشاورزی، دکتر محمد رمضانی ملک رودی مجری طرح زیتون گفت: با پیشنهاد دفتر زیتون مبنی بر تشکیل کنسرسیوم زیتون تاکنون 15 شرکت فرآوری کننده این محصول که دارای برندهای شناخته شده هستند، برای عضویت اعلام آمادگی کرده اند.

 

اواظهار داشت:با وجود آن که طی دو دهه اخیر برندهای خوبی در استان ها در حوزه فرآوری زیتون ایجاد شده، اما به علت کوچک بودن سرمایه و عملکرد جزیره ای شان، هنوز نتوانسته اند در برابر برندهای خارجی رقابت کنند و در بازار داخل و خارجی حضور دائم داشته باشند.

رمضانی ملک رودی ادامه داد: با تشکیل کنسرسیوم، شرکت های معتبر فرآوری کننده زیتون می توانند با هم متحد شوند و به طور مشترک در بازار این محصول فعالیت کنند.

او خاطر نشان کرد: اکنون 80 درصد صادرات و تجارت محصولات کشاورزی در قالب تشکل ها و اتحادیه ها صورت می گیرد و تشکیل کنسرسیوم زیتون به توسعه صادرات این محصول کمک خواهد کرد.

مشاور معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در همین حال جلوگیری از قاچاق روغن زیتون، رقابت صحیح با واردات و کوتاه شدن دست واسطه ها را از دیگر مزیت های تشکیل کنسرسیوم زیتون دانست.

اواظهار داشت: ایجاد کنسرسیوم زیتون موجب می شود هزینه های بعد از تولید کاهش یابد و محصولات تقریبا به طور مستقیم و با کیفیت بالاتر به دست مصرف کننده برسد.

 

ایران سرمایه واردات وزارت جهاد کشاورزی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر