کد خبر: 1078256 A

به گزارش ایلنا، رئیس فستیوال آکادمی افسانه زندگی گفت:  تندیس آکادمی افسانه زندگی به عنوان یک اثر تاریخی هنری که روایتی را به زبان سینما بیان کرده است را می توان جز نخستین آثاری که برگرفته از تفکر یک سینماگر است دانست. تندیس آکادمی افسانه زندگی که سمبل جشن سینمایی اکادمی افسانه زندگی به عنوان رویداد مستقل سینمای ایران است عنوان و مفهوم خود را از جام افسانه زندگی مارلیک که بیش از ۳۴۰۰ سال پیش طراحی شده، گرفته است. 

اصغری در ادامه گفت : جام افسانه زندگی به بیان سینما در چهار پلان داستانی را روایت می کند که بنابر تعریف سینما ،هنری ست تصویری از زندگی.  

تندیس آکادمی افسانه زندگی بعنوان اثر سمبلیک تاریخی سینمایی در هفته میراث فرهنگی و با به رخ کشیدن تاریخ تمدن سینماگران ایران زمین به عنوان هدیه فرهنگی به رییس جشنواره فیلم کن و ونیز و برلین با تمهیدات پیش رو قراراست تقدیم شود.

رئیس فستیوال اکادمی افسانه زندگی اظهار داشت: ما با این حرکت سعی کردیم به دو  موضوع اشاره مستقیم داشته باشیم:

نخست ؛ جایگاه تفکر و دانش سینماگران ایران زمین از دیرباز تا بحال.

دوم ؛ عنوان جشن سینمایی آکادمی افسانه زندگی نه اسم یک شهراست نه اسم ادیبی است و نه اسم یک مناسبتی بلکه برگرفته از یک اثر سینمایی است که بیش از ۳۴۰۰ سال پیش خلق شده است.

اصغری گفت:جام افسانه زندگی مارلیک در موزه ملی ایران قرار دارد و جز آثار کشف شده دره گوهر رود شمال ایران است. دور چهارم  مراسم معرفی هفت فیلم مطرح سال سینمای ایران همانند سه دوره پیشین در تیرماه ۱۴۰۰ برگزار می شود ولی به دلیل همه گیری ویروس کرونا تاریخ دقیق و نوع برگزاری که یقینا ترکیبی می باشد متعاقبا بنابر شرایط پیش رو طراحی و اعلام می شود. و پیش از این  فیلم سینمایی "رفقای عزیز" اثری از اندری کونچالفسکی از روسیه بعنوان بهترین فیلم خارجی زبان بخش بین الملل دور چهارم آکادمی افسانه زندگی انتخاب شده بود.

جشنواره کن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر