کد خبر: 997644 A

مدیرکل راهداری استان مطرح کرد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از ثبت 30 درصد ترددهای هفت ماهه سال جاری در محورهای مواصلاتی این استان با سرعت غیرمجاز خبر داد.

به گزارش ایلنا، ایوب کرد با اعلام این مطلب اظهار داشت: از مجموع 24 میلیون و 364 هزار و 595 تردد ثبت شده در این مدت هشت هزار و 849 هزار و 699 تردد معادل 30 آن با سرعت غیرمجاز انجام شده است.

وی ادامه داد: بیشترین سرعت غیرمجاز ثبت شده هفت ماهه سال جاری در محورهای مواصلاتی خاش- سراوان، میرجاوه - زاهدان و خاش - زاهدان گزارش شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سرعت غیر مجاز عامل اصلی بروز سوانح رانندگی به شمار می رود، گفت: سرعت زیاد در محورهای مواصلاتی سبب شده در هفت ماهه سال جاری این استان با 213 فقره، رتبه 12 کشوری را از لحاظ درصد تعداد تصادفات فوتی در بین 31 استان به خود اختصاص دهد.

IMG-20201108-WA0018

کرد، بیان کرد: همچنین سرعت غیر مجاز در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان سبب شده در این مدت واژگونی و برخورد رخ به رخ بیشترین علل بروز سوانح رانندگی را تشکیل دهند که عمدتا اینگونه تصادفات متاسفانه به دلیل شدت ضربات وارده منجر به فوت سرنشینان شد.

وی آموزش و فرهنگ سازی را از موثرترین راهکارها در کاهش سوانح رانندگی در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان دانست و افزود: این اداره کل همه ساله علاوه بر اقدامات بازدارنده نظیر نصب علائم ایمنی و هشدار دهنده، اصلاح شیب شیروانی، نصب سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور، ایمن سازی فیزیکی مدارس، اصلاح آشکار سازی، حذف نقاط پر تصادف، بازگشایی و افزایش شعاع دید و خط کشی محورها، ویژه برنامه های مختلف را در راستای توسعه فرهنگ ترافیک در استان مدنظر قرار داده است که اجرای برنامه سیمای راهبران و برگزاری دوره های آموزشی برای همه اقشار به ویژه دانش آموزان از مهمترین آنها به شمار می رود.

استان سیستان و بلوچستان راهداری و حمل و نقل جاده سیستان و بلوچستان فوت محورهای مواصلاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر