کد خبر: 996072 A

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ره از توزیع بسته‌های بهداشتی به ارزش ۲ و نیم میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان خبر داد.

 به گزارش ایلنا علیرضا راشکی   در مراسم آغاز رزمایش سلامت احسان که در مدرسه استقلال واقع در حاشیه شهر زاهدان با حضور مسئولان استانی برگزار شد، اظهار داشت: این ستاد تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند در روزهای سخت کرونایی در کنار مردم باشد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با اشاره به شروع رزمایش های مختلف در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا ادامه داد: در این مرحله از کار در راستای پدافند غیرعامل که بر همه دستگاه‌ها تکلیف است این ستاد اهدای بسته های بهداشتی را در دستور کار قرار داده است.

 وی بیان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر برخی از دانش آموزان در مناطقی زندگی می کنند که به اینترنت دسترسی ندارند و مجبورند به کلاس درس بروند این بسته ها بین دانش آموزان نیز تقسیم می‌شود.

وی عنوان کرد: پس از دانش آموزان توزیع بسته های بهداشتی بین کارکنانی که در لبه برخورد با ناهنجاری‌هایی که در سطح شهر وجود دارد در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: بالغ بر۱۳۰ گروه جهادی در این امر همکاری خواهند کرد که ارزش این بسته های بهداشتی بیش از ۲ میلیارد تومان برآورد شده است که امیدواریم که طی روزهای آینده بتوانیم آن را بین مردم توزیع کنیم.

 وی با بیان اینکه بسته های بهداشتی شامل ماسک، ژل ضد عفونی کننده دست و ضد عفونی کننده سطوح است خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)استان سیستان وبلوچستان در رزمایش سلامت احسان توزیع و اهدای 38 هزار بسته بهداشتی (هر بسته شامل ۵ عدد ماسک ژله ۲۰۰ گرمی ضدعفونی دست و یک لیتر محصول ضد عفونی سطوح) در بین جامعه هدف شامل افراد در شهرها و روستاهای بحرانی، دانش‌آموزان، رفتگران، آرامستان ها، مساجد و حاشیه شهرها را با کمک گروه های جهادی در دستور کار قرار داده است.

 راشکی گفت: تلاش شده با دستگاه های مختلفی که در پدافند غیر عامل تعریف شده در راستای مبارزه با کرونا هم افزایی صورت گیرد که امیدواریم این هم افزایی منجر به خدمات بیشتر شود.

 وی با اشاره به زمان بروز بحران و حل مشکل مردم در مرحله اول گفت: تاکنون با دستگاه های خدمت رسان مانند هلال احمر، ستاد بحران و مبارزه با شیوع ویروس کرونا جلسات متعددی صورت گرفته تا به موقع به موضوع ورد پیدا کنند.

وی ادامه داد:در بحث بازماندگان از تحصیل ۱۵ خودروی خدمت رسانی به ناوگان حمل و نقل استان در حوزه دانش آموزی تقدیم خواهیم کرد همچنین تجهیزاتی برای هنرستان ها پیش بینی شده که از طریق معاون مربوطه در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

حضرت امام سیستان و بلوچستان ماسک معاون ناوگان حمل و نقل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر