کد خبر: 969387 A

در سالجاری صورت می گیرد؛

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: پنج هزار و ۴۳۰ نفر امسال در قالب ماده۲۸ و دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش این استان می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا حمیدرضا رخشانی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه کمبود معلم از مشکلات اصلی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان است، اظهارداشت: سه هزار و ۸۲۶ نفر امسال از طریق آزمون استخدامی و یکهزار و ۶۰۴ نفر نیز از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب نظام تعلیم و تربیت استان می‌شوند.

وی ادامه داد: در ۲ سال اخیر با پیگیری‌های انجام شده ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر جذب آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان شده و می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره اهمیت شبکه «شاد» در دوران کرونایی گفت: هم‌اینک اطلاعات ۸۵ درصد مدارس و حدود ۹۰ درصد دانش آموزان استان وارد این شبکه شده است.

وی بیان کرد: با وجود همه نگرانی‌ها در زمینه شیوع ویروس کرونا این اداره‌کل به منظور بهره‌گیری دانش آموزان سیستان و بلوچستان از محیط سالم و مناسب آموزشی، تدابیر لازم را با مدنظر قرار دادن تمام دستورالعمل‌های ابلاغی برای جلوگیری از انتقال بیماری اندیشیده است.

رخشانی ادامه داد: همچنین از آنجایی که ۷۱ درصد مدارس سیستان و بلوچستان یعنی افزون‌بر چهار هزار مدرسه در مناطق روستایی قرار دارند و از تعداد کم دانش آموز برخوردارند آموزش‌های حضوری مورد تاکید است.

وی اظهارداشت: به منظور برخورداری از فضای آموزشی مناسب از اسفند سال گذشته در سه مرحله ۹ میلیارد تومان در حوزه سرانه بهداشتی مدارس استان واریز شده که سرانه هر دانش آموز ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: با وجود افزایش سرانه بهداشتی نسبت به سایر استان‌های کشور همچنان نیازمند کمک خیران نیک اندیش هستیم.

وی با اشاره به اهمیت پرداخت معوقات فرهنگیان بازنشسته سیستان و بلوچستان افزود: ۱۳۲ میلیارد تومان معوقات یکهزار و ۹۹ فرهنگی بازنشسته استان هفته قبل به حساب آنان واریز شد.

 

 

آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان مدرسه مدیرکل آموزش و پرورش معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر