کد خبر: 889146 A

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت شمار مبتلایان به ویروس کرونا در محدوده سه دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان به ۱۱۹ نفر افزایش یافت.

دکتر محمد هاشمی شهری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان با ۸۸ نفر به حوزه دانشگاه علوم زاهدان اختصاص دارد. 

وی ادامه داد: همچنین ۲۳ بیمار در دانشگاه علوم پزشکی زابل و هشت نفر در محدوده زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر مبتلا به کرونا شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: هم اینک‌تمام شهرها و بخش‌های سیستان و بلوچستان درگیر ویروس کرونا هستند به طوریکه در سراوان هشت نفر و در خاش چهار نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

وی افزود: همچنین ۹۳۹ نفر از زمان شیوع ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های این استان بستری شدند که ۶۳ نفر از آنان جان‌خود را از دست داده‌اند. 

هاشمی شهری با بیان اینکه توجه به اهمیت غربالگری غیر حضوری برای شناسایی زودهنگام بیماری و کاهش مرگ‌و میر ناشی از آن گفت:‌ضروری است مردم سیستان و بلوچستان با مراقبت و سلامت و بهورزان استان در طرح غربالگری که از طریق تلفن ۴۰۳۰ درحال انجام است همکاری کنند.

 

پوشش دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان وزارت بهداشت ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر