کد خبر: 854754 A

با انتشار پیام هایی صورت گرفت؛

شخصیت‌های برجسته سیاسی در سیستان و بلوچستان با انتشار پیام هایی، شهادت سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی را تبریک و تسلیت گفتند.

به‌گزارش ایلنا، در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی شخصیت‌های برجسته سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در سیستان و بلوچستان ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی وجنایتکارانه نیروهای آمریکایی در به شهادت رساندن سردار سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این ضایعه بزرگ رابه محضرامام عصر(عج) رهبرمعظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا، نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،مردم بزرگ ایران وخانواده ایشان ونیروهای مقاومت اسلامی تبریک و تسلیت گفتند.

احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان

این نهضت باید زنده بماند، و زنده ماندنش به این خونریزیهاست. بریزید خونها را؛ زندگی ما دوام پیدا می کند. بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می شود. ما از مرگ نمی ترسیم.

شهادت سردار بزرگ اسلام و ایران را به همه ملت بزرگ ایران خصوصا همرزمان ایشان در دفاع مقدس را تبریک و تسلیت عرض می کنم.

ابوذرمهدی نخعی فرماندار شهرستان زاهدان

بسم الله الرحمن الرحیم

ترور و جنایت پیامی جز زبونی دشمنان و تداوم توطئه آفرینی استکبار جهانی  نداشته و با این اقدامات نه تنهابه اهداف شوم خود نخواهند رسید، بلکه بدون تردید درخت مقاومت در منطقه و جهان را تنومندتر خواهد کرد.

اینجانب ضمن محکوم کردن نیروهای تروریست آمریکایی دربه شهادت رساندن سردارسرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  این ضایعه بزرگ را  خدمت حضرت ولی عصر(عج) ورهبرمعظم انقلاب اسلامی وفرمانده کل قوا ،نیروهای مسلح بویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وهمه هموطنان ایران اسلامی بویژه  مردم شهرستان زاهدان، خانواده‌ های داغدار این عزیزان و همرزمانشان تبریک و تسلیت عرض نموده و از ایزد منان برای این شهیدبزرگوار علو درجات در جنت اعلی و رحمت و غفران واسعه الهی خواستارم.

شورای اسلامی شهر زاهدان

انالله و انا الیه راجعون

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.

شهید سلیمانی نمونه ای ارزشمند و بزرگ برای جوانان و مستضعفین، استکبارستیزان در ایران و جهان بود که بر سر دفاع از ارزشهای امام و نظام مقدس اسلامی جان خود را تقدیم انقلاب و مردم و رهبر عزیزمان کرد .

شهادت این سردار سپاه اسلام را به مقام معظم رهبری، ملت شهیدپرور ایران و خانواده آن مرحوم تبریک و تسلیت عرض نموده و  از خداوند متعال برای آن شهید سعید همنشینی با سیدالشهدا (ع) در بهشت جنان و برای بازماندگان معزز صبر و اجر مسئلت داریم.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان 

انالله وانا الیه راجعون

شهادت جامه ای بود که لایق آن همه دلاورمردی ورشادت بود.

عروج عاشقانه فرمانده مخلص سپاه اسلام وسپاه قدس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به دست خبیث ترین افراد جهان یعنی آمریکاییان غاصب و نگون‌بخت  را پیشگاه آقا امام زمان(عج)مقام معظم رهبری(مدظله العالی)وبه خانواده گرانقدر شهیدومردم انقلابی  و مسلمان تبریک و تسلیت عرض می نماییم.

 عبدالقادر پربار، شهردار زاهدان

«بسم الله الرحمن الرحیم»

"ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون" 

درود خدا بر مجاهد شجاع، متدین و غیور راه حق سردار حاج قاسم سلیمانی؛ که پس از یک عمر تلاش خالصانه و بی‌وقفه در پاسداری از انقلاب اسلامی، اینک به یاران شهیدش پیوست. شهادت در راه خدا و جان فشانی برای تحقق آرمان‌ها و ارزش‌های الهی، خلعتی است که برازنده قامت چالاک مجاهدان طریق حق است. آنان که برای اعتلای کلمه توحید و نگاهبانی از احکام الهی، مومنانه به عرصه جهاد می‌شتابند و با عبور از میدان‌های پر مخاطره نبرد،‌ حیات لرزان دشمنان را نشانه می روند و فراتر از حدود جغرافیا، فرسنگ‌ها دورتر از خانه و کاشانه خود، اهداف مقاومت اسلامی را دنبال می‌کنند.

سردار شهید، حاج قاسم سلیمانی جوانی خود را در جبهه‌های شرف و کرامت، در دفاع از میهن اسلامی و نظام جمهوری اسلامی گذرانید و مقطع پایانی عمر با برکت خود را در دفاع از حریم اهل‌بیت علیهم‌السلام و در مقابله با جریان های تکفیری و ضد اسلام سپری کرد، و در همین جبهه‌ی پر افتخار به آرزوی دیرین خود یعنی جان دادن در راه خدا و در حال جهاد فی سبیل الله نائل آمد و فضل و رحمت الهی بر او گوارا باد.

اقدام منفعلانه رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکای جهانخوار در به شهادت رساندن یادگار نامدار دوران دفاع مقدس سردار حاج قاسم سلیمانی، نشانگر اوج استیصال در مقابله با جریان بالنده و فعال مقاومت اسلامی است. جریانی که در مقابل زیاده‌خواهی‌های گروه‌های متجاوز تکفیری و مداخله‌گری نیروهای غاصب صهیونیست،‌ قامت آراسته و راه را بر تحقق ایده‌های شوم دشمنان ستیزه‌ جوی افراطی بسته است. 

آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی،‌ بدون تردید،‌ تاوان این جنایت جدید خود را، خواهند پرداخت و صاعقه خشم هم رزمان آن شهید پاکباز و دیگر شهیدان والامقام، به حزین هستی دشمنان بد نهاد اسلام، آتشی نو و مهار ناشدنی خواهد افکنده است.

در پایان اینجانب ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی به پیشگاه  حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی، فرماندهان و رزمندگان سپاه، مردم شریف ایران و خانواده بزرگوار ایشان؛ امیدوارم روح بلند این شهید عزیز در جوار ارواح ملکوتی شهدا مشمول مقام عند ربهم یرزقون و الطاف الهی قرار گیرد. 

حجت الاسلام بامری امام جمعه شهرستان سراوان 

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ

شهادت سردار بزرگ و رشید دنیای اسلام حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را به محضر حضرت ولی عصر ارواحنا فداه، مقام معظم رهبری دام‌ظله العالی، مراجع عظام تقلید در نجف اشرف و قم دامت برکاتهم، ملتهای شریف ایران و عراق و تمامی جهان اسلام و آزادگان جهان تسلیت عرض می نماییم.

خون این شهیدان والامقام بار دیگر نشان داد که دو ملت بزرگ ایران و عراق دارای سرنوشتی مشترک بوده و در این راه از نثار خون عزیزترین فرماندهان خود دریغ نخواهند کرد.

جنایت بزدلانه نیروهای تروریست آمریکایی در به شهادت رساندن این شهیدان عزیز بار دیگر ثابت کرد که دشمن از هیچ‌گونه عمل ناجوانمردانه‌ای برای جلوگیری از استقلال و سعادت ملت های منطقه دریغ نمی‌کند.

شهادت این سرداران سرافراز نوید بخش شکست و زبونی دشمنان و عزت و سربلندی بیشتر اسلام و مسلمین در منطقه خواهد بود.

عطاالله اکبری، مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان

شهادت رسم و هنر مردان خدا است آنانی که چون حاج قاسم سلیمانی اسطوره بوده و هستند و هرگز از یاد نمی‌روند چراکه در راستای تعالی دین اسلام مجاهدانه کوشیدند.

همان‌طور که قرآن کریم می‌گوید شهدا از فضیلتی که خدا نصیبشان کرده شادمان هستند و در این‌ بین حاج قاسم سلیمانی که عمر خود را در راه خداشناسی و مجاهدت و جهاد گذاشت برای مردم اسطوره‌ای فراموش‌نشدنی است؛ اما باید گفت تداوم راه شهدا بهترین کارها است.

شهدایی که از صدر اسلام مردانه ایستادند تا باعث عزت اسلام شوند و امروز بر همگان است که راهشان را ادامه بدهند راهی که جز به سعادت اسلام  به چیز دیگری منجر نخواهد شد. راهی که بهترین‌ها در آن قدم زدند و از تاسی اهل‌بیت (ع) مملو است.

اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان،ضمن محکومیت اقدام منزجرکننده آمریکای جهان‌خوار که در حقیقت به مثابه ناتوانی او است چرا که اتفاقاً با این عمل مسلمانان را علیه خود متحد می‌کند، اعلام می‌دارد که استکبار راهی جزنابودی نخواهد داشت و باید از تاریخ درس بگیرد.

همان‌طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند فقدان عزیزان برایمان سخت است اما باید راه‌شان را ادامه داد.

استقلال سیستان و بلوچستان مرگ اسلام فرمانده کل قوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر