کد خبر: 848598 A

به‌رغم اعلام آمار در بیشتر استان‌ها ؛

به رغم اعلام آمار تایید و یا رد صلاحیت‌ نامزدهای نمایندگی مجلس از سوی هیئت های اجرایی در بیشتر استان های کشور ، مسئولان سیستان و بلوچستان از ارائه آمار دقیق در این باره بی خبرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زاهدان ، سیستان و بلوچستان با وسعت حدود 1400 کیلومتری گاهی چنان مظلوم واقع می شود که از  چشم مسئولین بالا دستی مانند وزیر ارتباطات برای اتصال اینترنت گرفته تا اعلام آماری کوچک از سوی مسئولان درون استانی دور می ماند.

قرار بود 27 آذر ماه آمار تایید و یا رد صلاحیت کاندیداهای انتخاباتی اعلام شود اما با گذشت حدود 24 ساعت از این موضوع مسئولان مربوطه در پاسخ  یا اظهار بی اطلاعی می کنند و یا می گویند آمار، نهایی نشده است و پس از آن دیگر هیچ جواب تکمیلی از سوی آنان دریافت نمی شود.

سئوال اینجاست که چگونه آمار در بسیاری از استان‌ها اعلام شده اما مسئولان سیستان و بلوچستان هنوز نمی‌دانند چند داوطلب تایید و یا رد صلاحیت شده اند.

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا می گوید که آمار تا این لحظه نهایی نشده و پس از آن یک روز کامل نه پاسخ تماس و نه حتی پیام را می‌دهد ، فرمانداری شهرستان زاهدان در مرکز استان هم ،همچنان آمار مورد تاییدی برای ارائه در دست ندارد و این در حالی است که وزیر کشور اعلام کرده 91 درصد از داوطلبان تایید صلاحیت شده اند.

البته علیرضا شهرکی فرماندار سراوان هم در باره   آمار تایید صلاحیت ها در شهرستان سراوان گفته  تمام افرادی که ثبت نام کرده و اطلاعات آنان برای بررسی در اختیار هیئت اجرایی قرار گرفته، در حوزه انتخابیه این شهرستان تایید صلاحیت شده اند.

طبق آخرین آمار ۳۵۷ داوطلب نمایندگی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه‌ انتخابیه این استان نام‌نویسی کرده‌اند.

گزارش: فائقه راغی

تایید صلاحیت‌ها یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر