کد خبر: 832337 A

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر خبر از آغاز برداشت ذرت داد و گفت: امسال بیش از۱۰۰۰هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به زیر کشت ذرت علوفه ای رفته است.

مجید فیاضی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه ۳۰ درصد ذرت علوفه‌ای تولیدی شهرستان در سیستان و بلوچستان و ۷۰ درصد دیگر به خارج از این استان حمل می‌شود، افزود: هر ساله با توجه به شرایط آب و هوایی ایرانشهر سطح وسیعی از زمین‌های کشاورزی این شهرستان در فصل تابستان به زیر کشت محصول ذرت می رود وپیش بینی می‌شود  ۳۵هزار تن ذرت علوفه‌ای از مزارع کشاورزی شهرستان برداشت شود.

وی زمان کشت محصول ذرت را اوایل مرداد تا پایان شهریور ماه اعلام کرد و افزود: برداشت ذرت علوفه‌ای در ایرانشهر از  نیمه دوم آبان شروع و تا پایان آذر ماه ادامه دارد. 

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر با اشاره به افزایش ۱۵درصدی کشت ذرت تصریح کرد:  بمنظور حمایت از کشاورزان ذرت کار ۴۵ تن بذر و۶۰۰ تن انواع کود تهیه و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: ذرت علوفه‌ای ایرانشهر علاوه بر مصرف داخلی به استان‌های همجوار از جمله خراسان جنوبی و خراسان رضوی، خراسان شمالی و اصفهان نیز عرضه می شود. 

فیاضی بیان کرد: بیش از ۲۵۰ نفر در کار کاشت، داشت و برداشت ذرت در ایرانشهر مشغول به کار هستند.

اصفهان جهاد کشاورزی زمین کشاورزی برداشت ذرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر