کد خبر: 822476 A

راشکی خبر داد:

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: 3 هزار و 187زائر پاکستانی از دوازدهم تا بیستم مهر در اردوگاه‌های "قرار عاشقی نقطه صفر مرزی میرجاوه ، اردوگاه الغدیر و زائرسرای شهرستان زاهدان" اسکان اضطراری داده شدند.

رسول راشکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ضمن پشتیبانی تمام خدمات ارائه شده به زائران براساس رسالت بشردوستانه و امدادی خود خدمات امدادی و رفاهی به آنان ارائه می‌کند .

وی افزود: در این مدت ۵۷۲ نفر از زائران کشور پاکستان از خدمات امدادی سرپایی هلال احمر سیستان و بلوچستان بهره مند شدند. همچنین جابجایی ۵۴۹ نفر بیمار و سالخورده توسط نجاتگران با ویلچر از دیگر خدمات ارائه شده به این عزیزان است . 

مدیرعامل‌جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: توزیع  ۱۳۱۱ تخته پتو ، ۸۲  تخته موکت و ۴۰ دستگاه چادر نیز جهت اسکان اضطراری زوار نصب و پذیرای این عزیزان شد. همچنین بدلیل وقوع طوفان تعداد ۱۰۰۰ عدد ماسک بین زائرین توزیع شده است . 

راشکی افزود: برپایی موکب اتحاد با همکاری اداره ارشاد و کانون‌های فرهنگی و هنری شهرستان میرجاوه و  توزیع ۴۰۰  جلد قرآن مجید با ترجمه اردو و توزیع  ۱۲۰۰ برگ پوستر های مذهبی در بین زوار پاکستانی از دیگر اقدامات فرهنگی انجام شده جهت مهمانان پاکستانی بوده است . 

وی گفت: خدمات امدادی به زائران اربعین حسینی در این منطقه با حضور  ۲۱۲ نجاتگر و پرسنل انجام شده است.

جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان قرآن هلال احمر اسکان اضطراری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر