کد خبر: 803516 A

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد:

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: میانگین افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی در 5 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 100 درصد افزایش داشته است.

بهروز آقایی در گفت و گو با ایلنا با اشاره به عملیات تخلیه و بارگیری در بندر چابهار اظهار کرد: افزایش کیفیت و کاهش زمان فرآیند تخلیه و بارگیری کالا در بندر از موضوعات مهمی است که برای صاحبان بار و کالا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه بندر چابهار در سال جاری در این خصوص عملکرد مثبت و رو به رشدی را تجربه می کند، گفت: تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در 5 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 41 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به افزایش صادرات از بندر چابهار بیان کرد: صادرات کالاهای غیرنفتی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل، 100 درصد افزایش داشته که این مهم نشان از بازاریابی مستمر و جذب تجار و صاحبان کالا در داخل و خارج از کشور است.

آقایی یادآور شد: رشد صادرات از جمله مقوله هایی است که نشانگر تولید ثروت در کشور است و افزایش دو برابری آن در بندر چابهار بسیار امیدوار کننده است.

وی همچنین درخصوص تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی اعلام کرد: خوشبختانه در این زمینه نیز رشد 106 درصدی را شاهد هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تردد شناورهای با ظرفیت بیشتر از یک هزار تن نیز تا پایان مردادماه سال جاری بیش از 25 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

ثروت سیستان و بلوچستان بنادر چابهار بارگیری کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر