کد خبر: 788846 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خاش از مهربانی پرورش دهنده ماهی با پلیکان جا مانده از دسته پلیکان های مهاجر تقدیر کرد.

جواد عرب مجاهد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: پیرو گزارش یکی از استخرداران پرورش ماهی در شهرستان خاش مبنی بر ورود یک قطعه پلیکان به استخر پرورش ماهی و عدم توانایی پرواز این پرنده، محیط بانان این اداره به استخر مذکور مراجعه کردند . 

عرب مجاهد افزود: با تلاش محیط بانان پلیکان زنده گیری شد و پس از بررسی و معاینات اولیه توسط محیط بانان و دامپزشک معتمد اداره، سلامت این پرنده تایید و مشخص شد به دلیل پرواز طولانی و خستگی زیاد از دسته خود بازمانده است. پلیکان مذکور پس از چند روز تیمارداری و تغذیه  توسط صاحب استخر پرورش ماهی با حضور محیط بانان در یکی از برکه ها در مسیر مهاجرت پلیکان‌ها رهاسازی شد. 

در پایان رئیس اداره حفاظت محیط زیست خاش ضمن تقدیر از این شهروند طبیعت دوست از همه شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده حیوانات وحشی در مناطق شهری و مسکونی از نزدیک شدن به حیات وحش خودداری کرده و موضوع را به نزدیک‌ترین اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

پرورش ماهی حفاظت محیط زیست شهروند مهاجرت حیات وحش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر