کد خبر: 777595 A

مدیرکل بانوان استانداری سیستان و بلوچستان:

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته با نهضت سواد آموزی بزودی فرصت یادگیری و سوادآموزی برای زنان روستای چاه هاشم فراهم می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فاطمه فاضلی به همراه جمعی از مشاوران بانوان دستگاه های اجرایی در سفر به روستای چاه هاشم با هدف بررسی وضعیت زنان و کودکان این روستا اظهار داشت: روستای چاه هاشم با ۵۵ خانوار در نزدیکی گوربند شهرستان زاهدان سرشار از ظرفیت ویژه کشاورزی، صنایع دستی و دامداری است و فرهنگ زیبای بومی روستا توام با تلاش مردم بویژه زنان روستایی برای تقویت اقتصاد بومی، این روستا را تبدیل به روستایی سر سبز کرده است.

وی گفت: متاسفانه نداشتن مدرسه برای کودکان و همچنین جاده نامناسب روستایی موجب شده تا کودکان این روستا با جدی‌ترین چالش یعنی محرومیت تحصیلی روبرو شوند و از تحصیل باز بمانند.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان افزود: با معاونت نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش در جهت معرفی نیرو و اعزام آن به منظور سواد آموزی به این منطقه رایزنی هایی صورت گرفته است.

وی بیان کرد: با مشاور بانوان هلال احمر برای ساخت تانکر آب شیرین و با توجه به وجود مشکلات عدیده آبرسانی در این حوزه با مشاور بانوان شرکت آب و فاضلاب رایزنی هایی انجام خواهد شد.

فاضلی ادامه داد: نبود مرکز بهداشت نیز مشکل دیگر روستای چاه هاشم است که باید با همکاری دستگاه های زیربط مرکز بهداشت روستایی راه اندازی شود.

وی گفت: کمبود مسکن و نبود مجوز زمین برای ساخت باعث شده تا چندین خانوار در کنار یکدیگر زندگی کنند که این امر سختی هایی به همراه دارد و در این سفر مصوب شد مشکلات مسکن زنان روستایی با بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان مطرح و در جهت هموار کردن مشکلات اقداماتی صورت گیرد.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: زنان واجد شرایط برای بهره مندی از حمایت بهزیستی و کمیته امداد شناسایی و جهت حمایت به این  نهادهای حمایتی معرفی شدند.

جاده خانواده زنان سیستان و بلوچستان مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر