کد خبر: 749617 A

مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان‌گفت: در پی هشدار های هواشناسی مبنی بر احتمال ‌وقوع سیل در سیستان و بلوچستان، تدابیر لازم اندیشیده شده و دستگاه های اجرایی استان در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

عبدالرحمن شهنوازی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت:  پس از ابلاغ هشدار های هواشناسی به مدیریت بحاان استان، طی جلسه ای که در تاریخ هجدهم فروردین ماه جاری برگزار شد، تمام هشدار های لازم  برای پاکسازی مسیل ها و تقویت سیل بند ها به شهرداران داده شده ‌است‌.

وی افزود: پس از هشدار هواشناسی در این فصل از سال باران ها به صورت رگباری هستند و یک نقطه را می زند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خاطر نشان کرد: تاکنون جلسات‌ متعددی در خصوص سیل برگزار شده و تمامی فرمانداری ها  در رابطه با این موضوع تشکیل جلسه داده اند.

وی افزود: طبق پیش بینی هواشناسی شدت بارندگی ها در حوزه شمال و مرکز استان کمتر است اما در حوزه جنوب استان و خاش از یکشنبه حجم بارندگی زیاد می شود و پس از آن کاهش ‌می یابد.

شهنوازی خاطر نشان کرد: از آنجایی که حوزه شهری در اختیار شهرداری است، اصلاح و بازگشایی مسیل ها ،پاکسازی معابر و آماده باش ماشین آلات سنگین را به شهرداران سپرده ایم.

وی‌عنوان‌‌ کرد: هر شهرداری براساس قانون ستاد مدیریت بحران دارد و باید جلسات مدیریت بحران هم موقع‌برگزار شود .

وی‌در ادامه‌گفت: شهروندان باید هشدار ها را جدی بگیرند و بی تفاوت به هشدار ها نباشند و اخبار را از شبکه استانی و منابع رسمی  دنبال کنند و از توقف در کنار رودخانه ها و مسیر عبور سیلاب ها خودداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: طی بازدید صورت گرفته مقرر شد مسیرهایی که در سیل گذشته به مشکل خود را بازسازی و اصلاح شوند.

 

وی اذعان داشت: سامانه از روز‌پنجشنبه وارد استان شده ولی تا روز یکشنبه به صورت ضعیف است و یک شنبه شدید میشود و از دوشنبه دوباره ضعیف می شود.

 

آماده باش دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان سیل مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر