کد خبر: 738220 A

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان:

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بارش برف ارتفاعات زاهدان و خاش را سفید پوش کرد به طوری که بیشترین بارش های اندازه گیری شده در حومه تفتان ثبت شده است.

به گزارش ایلنا، محمود دیانتی اظهار داشت: تا ساعت 6:30 دقیقه امروز بیشترین مقدار برف اندازه گیری شده از ایستگاه‌های استان مربوط به تمندان خاش در حومه کوه تفتان با 8 سانتیمتر بوده است.

وی با بیان اینکه ایستگاه های ترشاب، کوشه و سنیپ خاش نیز بین 4 تا 5 سانتیمتر برف اندازه گیری کرده اند، افزود: از ایستگاه های کلات سیاه، خیرآباد بالا و میرآباد در شهرستان زاهدان نیز بارش برف گزارش شده که بیشترین میزان آن با سه سانتیمتر مربوط به نواحی غرب زاهدان بوده است.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در باره میزان بارش های این سامانه گفت: تا صبح امروز بیشترین بارش ثبت شده از این سامانه در شهرستان زاهدان مربوط به ایستگاه بارانسنجی میرآباد به 16.5 میلیمتر بوده است.

دیانتی تصریح کرد: به طور کلی تاکنون از 13 ایستگاه بارانسجی زاهدان گزارش باران داشته ایم که میزان بارش‌ها در سه ایستگاه بین 15 تا کمتر از 17 میلیمتر بوده است.

وی ادامه داد: در ایستگاه سینوپتیک فرودگاهی زاهدان نیز تا کنون 3.4 میلیمتر و مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی سیستان و بلوچستان واقع در بلوار خلیج فارس زاهدان 8.3 میلیمتر باران ثبت شده است.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تا اواسط وقت امروز شرایط برای ریزش رگبار باران، رعد و برق و در نقاط سردسیر برف وجود دارد، افزود: با توجه به تضعیف سامانه بارشی، میزان ریزش های امروز خفیف برآورد می‌شود.

بارش برف خلیج فارس رعد و برق سیستان و بلوچستان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر