کد خبر: 625712 A

طی شش ماه نخست سال صورت می‌گیرد؛

معاون خدمات شهری شهرداری‌ زاهدان گفت: طی شش ماه نخست سال 2000 سطل زباله وارد ناوگان خدمات شهری زاهدان خواهد شد.

امیر براهویی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص مشکلات کمبود سطل زباله و‌ وجود زباله ها در سطح شهر زاهدان، گفت: با توجه به مشکلات بهداشتی ناشی از‌ عدم وجود سطل زباله در سطح شهر زاهدان، 2000 سطل زباله طی 6 ماه نخست سال، وارد ناوگان خدمات شهری زاهدان خواهد شد.

براهویی افزود: 7 دستگاه ماشین برای جمع آوری زباله وارد ناوگان خدمات شهری زاهدان شده و بیش از 60 درصد ناوگان به ماشین آلات مکانیزه مجهز شده که در تلاشیم این میزان افزایش یابد.

وی افزود: شهر زاهدان در کل حدود 2500 سطل زباله نیاز دارد که 600 مورد آن تامین شده و 2000 سطل زباله دیگر با اعتبار یک میلیارد و 600 میلیون تومان، طی شش ماه نخست سال در سطح شهر نصب خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان عنوان کرد: با توجه به مهاجرت مردم استان به مرکز و رشد یکباره جمعیت در زاهدان رشد توسعه شهری از جمعیت بالای شهرستان عقب ماند و خدمات رسانی به تمام شهروندان را دشوارتر کرد‌.

براهویی عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرداری هزینه های خود را از طریق مردم تهیه می کند، مشکلات اقتصادی اخیر تاثیر زیادی در پرداخت عوارض از سوی شهروندان شده و شهرداری را با مشکلات مالی و خدماتی مواجه کرده است.

وی‌ در خصوص وجود زباله در بلوار کشاورز زاهدان گفت: ساکنین بلوار کشاورز حق دارند و مشکلاتی برای جمع آوری زباله های این نقطه از شهر وجود دارد که برای پاکسازی این محیط چندین مرحله مناقصه برگزار کردیم و خوشبختانه یکی‌از شرکت ها غملیات پاکسازی بلوار کشاورز را برعهده گرفته است.

براهویی اذعان داشت: طی یک ماه آینده مشکلات انبوه زباله در بلوار کشاورز، شیرآباد و قاسم آباد مرتفع خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به توانمندی ناوگان خدمات شهری زاهدان برای پاکسازی کل شهر، گفت: پاکبانان همه روزه از 6 تا 7 صبح تمام زباله ها را جمع آوری می کنند و ماشین های زباله هر شب  عملیات تخلیه سطل های زباله را انجام می دهند اما پس از حضور مردم در محیط دوباره چهره شهر به همان شکل تبدیل می شود.

براهویی در پایان گفت: از تمامی شهروندان تقاضا داریم بمنظور بهره مندی از شهری پاکیزه، با شهرداری مشارکت کنند و زباله های خود را هرشب خارج از منزل بگذارند تا قبل از صبح تمام زباله ها جمع آوری شوند.

خدمات رسانی زباله شهرداری معاون مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر