کد خبر: 1157680 A

عده‌ای از مردم استان سیستان و بلوچستان با راه‌اندازی کارزاری مخالفت خود را با تقسیم شدن این استان اعلام کردند.

به گزارش ایلنا، امضاء کنندگان این کارزار در متن آن خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس دولت و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس نوشته‌اند:

«چند سالی بود که زمزمه طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان به گوش می‌رسید. متأسفانه این طرح مجدداً بر سر زبان‌ھا افتاده است و توسط افرادی غیردلسوز ، رھبری و مطرح می‌شود که خاطر میلیون‌ھا نفر را ناراحت و مخدوش و قلوب پاک جوانان این خطه را مشوش کرده است.

باتوجه به شرایط کنونی کشور، این طرح از لحاظ سیاسی و اقتصادی به نفع مردم و دولت نخواهد بود؛ چرا که پهنای استان برای مردمانش یک ظرفیت می‌تواند باشد. آیا نیاز است برای محرومیت‌زدایی، این خاک، همچون مناطقی از بلوچستان که به خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان الحاق شدند، تکه‌تکه شود؟

این مناطق هم زمانی به‌خاطر ترقی و پیشرفت جدا شدند اما همچنان که مستحضرید پس از گذشت بیش از هفتاد سال نه خبری از پیشرفت است و نه آسایش و آرامش. چه بسا که بسیاری از مردم آن مناطق همچنان از امکانات اولیه زندگی، مثل آب، راه، بهداشت و حتی شناسنامه نیز محرومند.

بنابر دلایل فوق از رؤسای محترم قوای مقننه و مجریه خاضعانه تقاضا داریم که صدای این ملت را بشنوند. ما امضاکنندگان ذیل مصرانه درخواست داریم نسبت به طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان تجدید نظر بفرمایید.»

 این کارزار تا تاریخ ۲۲ دی ماه در آدرس اینترنتی (https://www.karzar.net/20575) در حال جمع‌آوری امضاء است.

 

 

 

انتهای پیام/
استان سیستان و بلوچستان خاک سیاسی و اقتصادی سیستان و بلوچستان ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر