کد خبر: 1043150 A

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان:

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان وقوع تیراندازی روز گذشته در مرز سراوان را تایید کرد و گفت: این حادثه ساعت 8 صبح دیروز در مرز شمسر شهرستان سراوان توسط سوخت‌برها در آن طرف مرز رخ داد که با تیراندازی ماموران پاکستانی یک نفر از سوخت ‌برها کشته و عده ای زخمی شدند.

مرعشی گفت: گذرگاه های قانئنی و مشخص شده توسط خود مردم محلی برای استفاده از طرح رزاق و سهمیه سوخت واگذار شده به آنها ساماندهی شده و همه باید نسبت به رعایت قانون و روند اجرای آن و تردد در مرزها احترام بگذارند.

وی افزود: با تحریک و فضاسازی گروهک تروریستی جیش الظلم و تحرکات برخی سودجویان در حوزه شهرستان سراوان، درگیری مرزی به وجود آمد که در این درگیری 2 نفر کشته و تعدادی زخمی شدند.

وی با اشاره به اینکه تجمع روز گذشته افراد سوخت‌بر در گذرگاه مرزی و عدم خویشتنداری آنان، سبب هجوم و حمله‌ صبح امروز  به پاسگاه مرزی کشورمان شده است، گفت: با حمله افراد به پاسگاه مرزی و سوء‌استفاده برخی سودجویان سوخت‌بر و آتش زدن یک دستگاه موتور سیکلت و اقدام به سنگ‌پرانی به سمت پاسگاه، ماموران برای متفرق کردن افراد اقدام به تیراندازی هوایی کردند.

مرعشی همچنین تحریک و فضاسازی گروهک تروریستی جیش الظلم با پخش کلیپی درخصوص زیرسوال بردن طرح رزاق که با هدف حل مشکل معیشتی افراد سوخت‌بر انجام شده است، گفت: گروهک‌های ضد انقلاب و معاند از قبل با ترسیم نقشه و ترغیب افراد سودجو دست به این اقدام خرابکارانه زده‌اند.

وی ضمن محکوم کردن حمله برخی افراد سودجو به فرمانداری شهرستان سراوان افزود: طرح رزاق یک طرح کارشناسی شده و قانونی است که فقط با مشارکت مردم تداوم پیدا خواهد کرد.

مرعشی گفت: ضمن تسلیت به خانواده های داغ دیده و ابراز همدردی با آن داغ دیدگان ، به استحضار مردم عزیز می رساند که از همان ابتدا پیگیر ماجرا هستم.در همان ساعات اولیه پس از این حادثه تیراندازی، با رییس مجلس شورای اسلامی و تماس با استاندار،فرمانداران،فرمانده سپاه پیگیر این ماجرا شدند این ماجرا دارای ابعاد مختلفی است که به زودی توسط نیروهای امنیتی بررسی و به مردم اطلاع داده خواهد شد و نماینده ی مردم نیز پیگیر این ماجرا خواهند بود.
 

 

حجم ویدئو: 47.47M | زمان ویدئو: 00:06:51
تیراندازی معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر