کد خبر: 997891 A

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات خبر داد؛

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات اعلام کرد: یک شرکت در آذربایجان غربی به‌دلیل گرانفروشی به میزان ۱۶۲میلیارد و ۳۴۹ میلیون ریال جزای نقدی جریمه شد.

به گزارش ایلنا، محسن عسکری درباره اجرای طرح نظارتی ملزومات بهداشتی گفت: از ۳ اسفندماه سال ۹۸ لغایت ۲۳ آبان‌ماه سال جاری تعداد ۱۳هزار و ۷۰ تیم گشت مشترک در طرح نظارت بر ملزومات بهداشتی اعزام شده که این گشت‌ها منجر به انجام بازرسی از ۷۳هزار و ۱۳۵ واحد صنفی شده و در مجموع ۶هزار و ۳۵۲ پرونده تشکیل شده است.

وی افزود: در این طرح ۱۵میلیون و ۷۰۵ عدد ماسک و ۶۵۹هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده و همچنین ۷۵میلیون و ۸۰۴ جفت دستکش کشف و ۶۶۹ واحد صنفی پلمپ شدند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات درباره رسیدگی به پرونده عرضه خارج از شبکه ورق فولادی در آذربایجان شرقی گفت: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت در بازرسی از یک شرکت در شهرستان مرند با بررسی اوراق و فاکتورهای فروش مربوط به لوله سیاه و گالوانیزه و همچنین عرضه ورق فولادی سهمیه‌ای در مجموع به ارزش بیش از ۸۶میلیارد ریال، متوجه ارتکاب به تخلف گرانفروشی در لوله‌ها و عرضه خارج از شبکه در ورق‌های فولادی این شرکت و پس از تشکیل پرونده آن برای رسیدگی به شعبه تعزیرات شهرستان مرند ارسال شد.

عسکری تصریح کرد: شعبه بدوی رسیدگی‌کننده پس از بررسی و استعلام لازم، تخلف را محرز اعلام و این شرکت را به‌دلیل گرانفروشی لوله‌ها به پرداخت دو برابر ارزش کالا به‌میزان ۱۶۲میلیارد و ۳۴۹ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و قطع سهمیه ورق فولادی به مدت سه‌ماه محکوم کرد.

 

سازمان تعزیرات حکومتی گرانفروشی فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر