کد خبر: 997660 A

با رای نمایندگان مجلس صورت گرفت؛

نمایندگان مجلس با ساماندهی پرداخت‌های حمایتی و ثبت آن‌ها در سامانه وزارت تعاون موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه صحن علنی امروز (چهارشنبه ۲۸ آبان) و در جریان بررسی جزئیات طرح احکام کلی بودجه ۱۴۰۰،  جزء سوم بند الف ماده واحده این طرح مبنی بر «ثبت و ساماندهی کلیه پرداختهای حمایتی از محل بودجه عمومی در سامانه وزارت تعاون ،کارو رفاه واجتماعی به همراه کد شناسه» مورد بحث و بررسی نمایندگان قرار گرفت.

عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه در مجلس به عنوان پیشنهاد دهنده‌ی آن به منظور رفع ابهام این جزء گفت: قانون باید جامع و مانع و از هر تفسیری مبری باشد. براساس بند (هـ) تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۹۹ "کلیه دستگاه های موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکلی از اقشار آسیب پذیر حمایت می کنند، مکلفند تمامی حمایت ها و کمک های خود را با کد ملی فرد دریافت کننده حمایت در سامانه وزارت  تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کنند. به منظور ساماندهی و کارآمدسازی سیاست های حمایتی، اطلاعات سامانه در اختیار دستگاه های فوق قرار می گیرد."

وی افزود: در صورتی که هدف ما از اصلاح ساختار بودجه، ساماندهی باشد، کلمه "ثبت" باید در ابتدای این جزء قرار گیرد و نهادهایی چون کمیته امداد نیز حمایت های خود را با کد ملی مشخص دریافت کنندگان در این سامانه ثبت کند تا شفافیت رقم بخورد.

در پایان جزء سوم بند الف ماده واحده احکام کلی بودجه ۱۴۰۰ با حضور ۲۱۹ نماینده به رای گذاشته شد که با ۱۳۷ رای موافق، ۴۸ رای مخالف و ۸ رای ممتنع مورد تصویب نمایندگان قرار گرفت.

عبدالرضا مصری وزارت تعاون نماینده کرمانشاه در مجلس پرداخت های حمایتی نهاد های حمایتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر