کد خبر: 997327 A

فلاحی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از جلسه امروز این کمیسیون با وزیر آموزش و پروش خبر داد.

احمدحسین فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه امروز با حضور وزیر آموزش و پروش برگزار شد و نمایندگان سوالات خود از ایشان پرسیدند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای سید جلیل میرمحمدی نماینده میبد و تفا نیز سوال خود مبنی بر اینکه چرا در حالیکه بسیاری از دستگاه‌های اجرایی نیاز شدید به فضای فیزیکی دارند، آموزش و پرورش مدارس بلااستفاده خود در برخی مناطق روستایی را که بعضاً در حال تخریب است در ازای تعمیر و نگهداری در اختیار دستگاه های اجرایی متقاضی قرار نمی دهد را مطرح کرد که با قول پیگیری این موضوع از سوی وزیر آموزش و پرورش قانع شد.

وی افزود: سپس سوال آقای رمضانعلی سنگ‌دوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا مطرح شد؛ سوال ایشان در خصوص محرومیت آموزشی استان گرگان بود که وضعیت نگران‌کننده‌ای در قیاس با سایر مناطق کشور دارد و مقرر شد ظرف ۳ هفته آینده هیاتی از وزارتخانه آموزش و پرورش نشستی با نماینده سوال کننده برگزار کند و بازدید میدانی نیز از مناطق مورد بحث و سوال صورت گیرد.

نماینده مردم فامین و همدان ادامه داد: آقای علی‌اکبر کریمی نماینده اراک، کمیجان و خنداب سوال خود را درخصوص علت بکارگیری افراد بازنشسته و فاقد صلاحیت در سمت‌های مختلف در ستاد اصلی صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت‌های تابعه که باعث بروز مشکلات بسیاری برای فرهنگیان شده مطرح کرد و از پاسخ‌های وزیر، مشروط به برگزاری جلسات هماهنگی برای رفع ایرادات وارده قانع شد.

وی افزود: سوال بعدی از سوی فرهاد بشیری نماینده پاکدشت درباره علت عدم تکمیل مدارس نیمه تمام حوزه انتخابیه اش مطرح شد که وی از پاسخ‌های حاجی میرزایی و رئیس سازمان نوسازی مدارس قانع شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات بیان کرد: همچنین آقای نصرالله پژمانفر نماینده مشهد و کلات سوال خود را مبنی بر اینکه با حذف امور تربیتی از تشکیلات اداره آموزش و پرورش، چه کسی نقش کلیدی امور تربیتی را در راستای تحکیم و تثبیت جایگاه مربیان تربیتی در راستای پیاده سازی محتوای سند تحول بنیادین داراست را مطرح کرد که وی پس از استماع پاسخ‌‍ های وزیر، از توضیحات وی قانع نشد و مقرر شد نشست مشترکی برای بررسی ابعاد سوال با مسئولان وزارت آموزش و پرورش برگزار شود.

 

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وزیر آموزش و پروش محسن حاجی میرزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر