کد خبر: 996996 A

پورمحمدی در صحن مجلس:

معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور از ارسال بودجه سال آینده در ۱۲ آذر ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدحمید پورمحمدی در جلسه علنی امروز (  در جریان بررسی طرح احکام کلی بودجه ۱۴۰۰  گفت: بودجه سال ۱۴۰۰ دوازدهم آذرماه به مجلس ارائه خواهد شد.

معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطر نشان کرد:اصلاح ساختار بودجه دستور مقام معظم رهبری به سران قوا بود از این رو سازمان برنامه و بودجه کلیتی از اصلاح ساختار و برنامه زمانی آن را تقدیم سران قوا کرد، مجلس شورای اسلامی در همین راستا طرحی را در دستورکار قرار داده است.

وی تاکید کرد:اصلاح ساختار به معنای درآمدهای پایدار، نظام یارانه پنهان بهم ریخته، انرژی شفاف، مالیات شفاف، دارایی دولت را مولد کردن، انجام اصلاحات نهادی و ایجاد ثبات اقتصادی است.

پورمحمدی با بیان این که سازمان برنامه و بودجه امهاتی از موضوعات مذکور را به سران قوا ارائه کرد، نمایندگان مجلس نیز نکاتی از اصلاحات ساختاری را در قالب طرح ارائه کردند تا دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ درج کند، گفت: تدوین لایحه سال ۱۴۰۰ از ۱۵ آذرماه در مجلس شروع می شود، ما ۲ روز پیش این لایحه را به دولت دادیم و دولت نیز روز گذشته نامه ای به تمامی وزرا زده تا طی ۵ روز نظر خود را درباره لایحه ارائه دهند.

وی ادامه داد:دولت طی ۵ روز جلساتی را صبح، بعدازظهر و شب برای تصویب لایحه برگزار خواهد کرد و ما روز ۱۲ آذرماه لایحه را تقدیم مجلس خواهیم کرد اما اگر مجلس طرح را همین امروز تصویب کند ما نمی توانیم تغییراتی در لایحه اعمال کنیم ، از همین رو با طرح نمایندگان مخالفیم.

معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد:دولت اگر بخواهد به طرح نمایندگان تمکین کند باید زمان ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس را عقب بیاندازد که این به مصلحت دولت و مجلس نیست. بنابر اصل ۵۲، ۵۷ و ۱۲۶ قانون اساسی تفکیک قوا و وظایف دولت و مجلس برای تنظیم و تصویب بودجه مشخص شده است.

سازمان برنامه و بودجه بودجه 1400 سیدحمید پورمحمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر