کد خبر: 996966 A

قادری در موافقت با طرح یک فوریتی احکام کلی بودجه ۱۴۰۰:

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: بحث حقوق‌های نجومی مورد اعتراض همه است؛ امروز بین حقوق شاغلان و بازنشستگان تفاوت وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جعفر قادری در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۷ آبان) مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح یک فوریتی احکام کلی بودجه ۱۴۰۰، گفت: تلاش ما همواره بر این بوده که ساختار و جهت گیری مالیات‌ها اصلاح شود، چرا که ما نه عدالت افقی و نه عمودی داریم و بین استان‌ها و گروه‌های مختلف جامعه تبعیض فاحش وجود دارد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بحث حقوق‌های نجومی مورد اعتراض همه است، امروز بین حقوق شاغلان و بازنشستگان تفاوت وجود دارد. برای افراد جامعه باید حداقل‌هایی را در نظر گرفت تا بتوانند مشکلات خود را حل کنند

وی تاکید کرد: مبحث بعدی مالیات که بسیار بحث مهمی است، مالیات‌ها باید به سمت مالیات بر مصرف برود نه مالیات بر تولید و ما باید به سمت بودجه عملیاتی حرکت کنیم.

قادری خاطر نشان کرد:باید پرداخت‌های دولتی قابل رصد باشد و همچنین اولویت بندی پروژه‌ها اهمیت زیادی دارد چرا که بسیاری از پروژه‌ها نیمه تمام باقی مانده است.

وی در پایان گفت:باید از خام فروشی نفت جلوگیری شود و همچنین تلاش ما این است که اگر به گروهی کمک می‌کنیم، همه پرداخت‌ها در یک جا جمع شود و مشخص باشد.

 

بودجه جلسه علنی حقوق کمیسیون برنامه و بودجه نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر