کد خبر: 996060 A

ارکانی در نطق میان‌دستور:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خطاب به دولت گفت: نتیجه وعده شما در تورم و مهار آن، تبدیل به تورم نجومی ۴۱ درصدی شد و وعده شما در شعار نجات اقتصاد ایران، تبدیل به رکورداری بدترین نرخ رشد اقتصادی سه دهه اخیر یعنی منفی ۷ درصد در سال ۹۸ شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه صحن علنی امروز (یکشنبه ۲۵ آبان) مجلس شورای اسلامی، احسان ارکانی نماینده نیشابور و عضو کمیسیون برنامه و بودجه در نطق میان دستور خود، گفت: هفته گذشته انتخابات ریاست جمهوری بزرگترین دشمن جمهوری اسلامی برگزار شد و فارغ از نتیجه، فعلا اعلام شده است که ترامپ، عامل ترور شهید سلیمانی رفت و بایدن حامی ترور شهید سلیمانی آمد، در واقع باید گفت یک قاتل رفت و یک قاتل دیگر آمد.

وی ادامه داد: در اینجا آن ضرب المثل قدیمی استفاده می‌شود که «المثل سگ زرد برادر شغال است» اما در این مورد مشخص، درست است که بگوییم:«سگ زرد همان خود شغال است».

ارکانی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: امیدوار هستیم که کلاهبرداران سیاسی آدرس غلط ندهند و به جای دویدن، کار کردن در جهت نوکری برای ملت و حل مشکلات آنان، دنبال افیون مذاکره با آمریکا برای حل مشکلات کشور نباشند، به همین منظور به کاسبان مذاکره در داخل می‌‌گویم که آقایان خوش خیال و ساده‌لوح، در کجای عالم با آدم‌های ضعیف، تنبل و ترسو مذاکره می‌کنند؟ بدانید که دیپلماسی و مذاکره غیر از ظرافت، قدرت و عقل هم لازم دارد. بدانید اگر کسی خود را تحقیر کند و خزانه خود را در برابر دشمن خالی نشان دهد، قطعا دست پر در مذاکره نخواهد داشت، این را بفهیمد اگرچه دیر شده است.

وی افزود: در این کشور بدون نیاز به انتظار برای رفتن ترامپ و آمدن بایدن، ۳ میلیون خانواده صاحب خانه شدند اما ترامپ های داخلی مسکن مهر را مزخرف خواندند و تعطیل کردند اما امروز بزرگترین دستاور دولت کنونی در حوزه مسکن تکمیل همان پروژه با نام دیگر است، در واقع با این بازی مسخره، مسکن مردم گروگان سیاست آقایان شد. همچنین باز هم بدون اینکه منتظر آمدن بایدن و رفتن ترامپ بمانیم در تولید بزنین به خودکفایی رسیدیم اما ترامپ های داخلی افتخار ملی کشور خودشان را لجن مال کرده و بنزین داخلی را آلوده نامیدند تا ۸ میلیارد دلار بنزین خارجی وارد کنند اما در پایان مشخص شد که بنزین داخلی هیچ مشکلی نداشت.

نماینده نیشابور در ادامه نطق میان دستور خود به مشکل سوخت نیروگاه های کشور اشاره کرد و گفت: امروز درنیروگاه‌ها از جمله نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور به جای گاز سوخت، مازوت با ۵۰۰ برابر آلودگی بالاتر از حد مجاز در حال سوختن است و صدایی از وزارت نفت و سازمان محیط زیست در نمی آید، اوف بر چنین مسئولینی. اگر هم مسئولی بخواهد کار کند او را بیچاره می‌کنند مانند رئیس سازمان خصوصی سازی که تحت فشار مقامات ارشد دولت عزل شد به این علت که کار می‌کرد و تحت نفوذ نبود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود، بیان داشت: امروز دامداران ما از کمبود نهاده های دامی جان به لب شده اند، در موضوع آب کشاورزی به نام مدیریت مصرف آب، آب چاه عمیق کشاورزان را در روستاها شش ماه قطع کردند و سرانجام وقتی که محصول دچار کم آبی شده با شرط پرداخت پول اجازه برداشت آب دادند، کجای این رویه عادلانه است، مدیریت آب است یا فروش آب؟ 

وی ادامه داد: کشاورز با این همه مشکل و هزینه، کشت و زراعت می کند اما محصولش را به قیمت تمام شده هم نمی خرند، گندم کاران، آلوکاران، زعفران کاران و همه کشاورزان از بی تدبیری دادشان بلند است، قیمت گوجه فرهنگی سر زمین کیلویی ۵۰۰ تومان است اما در میوه فروشی ۲۳ هزار تومان می شود این که دیگر ربطی به ترامپ و بایدن و مذاکره ندارد به انگیزه نوکری و عرضه کار کردن برای مردم ربط دارد.

ارکانی در ادامه نطق خود خطاب به رئیس جمهور، گفت: آقای روحانی گفتید گندم را ۴۰۰ دلار می‌خرید اما حاضر نیستید از کشاورز بخرید، امروز بعد از ۷ سال وضعیت بدتر شده است، البته کود و بذر و آب را هم از کشاورزان دریغ کردید، دریغ از ذره‌ای عمل. در دولت شما از ۳۷۰ میلیارد دلار درآمد ارزی، ۳۱۴ میلیارد دلار یعنی ۸۵ درصد آن صرف واردات شد، فقط در حد فاصل سال ۹۳ تا سال ۹۷  بالغ بر ۳۹میلیارد دلار واردات حیوانات زنده و مواد غذایی شامل لبنیات و تخم و مرغ، میوه و سبزیجات انجام شد، از سوی دیگر دامدار ما در کشور نه خوراک دام دارد و کشاورزان نه خریدار محصول.

وی ادامه داد: نتیجه وعده شما در تورم و مهار آن، تبدیل به تورم نجومی ۴۱ درصدی شد، وعده شما در شعار نجات اقتصاد ایران، تبدیل به رکوردار بدترین نرخ رشد اقتصادی سه دهه اخیر یعنی منفی ۷ درصد در سال ۹۸ شد، ارزش پول ملی در برابر دلار ظرف مدت ریاست خود به یک دهم کاهش دادید.

نماینده نیشابور در پایان ضمن تشکر از تعدادی از نمایندگان که در حوزه انتخابیه وی حضور یافتند، ابراز داشت: از نایب رئیس مجلس و همچنین آقایان موسوی، نادری، خضریان نمایندگان تهران و سرگزی نماینده زابل که هفته قبل وقت گذاشتند و با حضور در حوزه انتخابیه مشکلات این منطقه را از نزدیک مشاهده کردند، تشکر می‌کنم اما آقایان وزرا از اتاق هایتان بیرون بیایید و ببیند مردم چه می‌کشند. امروز ما به واسطه حضور ضعیف ترین وزیر کشور بعد از انقلاب، مشکلات بسیاری در شهرستان‌ها و فرمانداری داریم. همچنین از آیت الله رئیسی پرچم دار واقعی عدالت که الحمدالله امروز مردم کشورمان چشم امیدشان به این عزیزان است تشکر و قدردانی می‌کنم.

مسکن مهر بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس احسان ارکانی تولید بنزین در داخل ترامپ های وطنی کاسبان مذاکره کلاهبرداران سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر