کد خبر: 996052 A

بابایی‌کارنامی در نطق میان‌دستور:

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وضعیت کارگران خوب نیست هفت‌تپه را خلع ید کنید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی بابایی کارنامی، در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ آبان ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستورگفت: سیاست ما در قبال آمریکا با آمدن یا نیامدن یک آدم تغییر نمی‌کند. آقایان! در کشوری که خاکش گهربار است، مشتی گلابی را از هیچ کسی گدایی نکنند.

نماینده مردم ساری ادامه داد: من آقازاده نیستم؛ روستازاده‌ای در دل جامعه کارگران و کشاورزان با صداقت و سادگی روستایی هستم. دردمندانه پشت این تریبون ایستاده‌ام و نمیدانم از سلامت به خطر افتاده این روزهای مردم بگویم یا معیشت و چرخ های له شده اقتصادی.اگرچه با بیان این دردها، مسئولانی که خود را به خواب غفلت زده‌اند را نمی‌توان بیدار کرد و به آنها نشان داد که مردم می‌دوند و به تورم نمی‌رسند؛ مردم تلاش می‌کنند و صاحب خانه نمی‌شوند؛ مردم پول جمع می‌کنند و حداقل صاحب حداقل سفره‌های پاک نمی شوند.

وی با بیان این‌که بی‌شک دولت بداند جواب رای معنادار ملت ایران به شعار تدبیر و امید، این نبود، اظهار داشت: امروز تاریخ انقضای برخی از حرکت‌های شعاری و پوپولیستی به سر آمده است و با توجه به بحران های اقتصادی انتظار است به گفت‌وگوی ملی بپیوندیم تا مانع خواب‌های آشفته دشمنان شویم. باید به فکر حل مشکلات مردم باشیم.

بابایی کارنامی اظهار داشت: حال اقتصاد کشور خوب نیست؛ کمر مردم زیر بار فشار اقتصادی خم شده است ولی خم به ابرو نیاورده اند و پشت رهبری انقلاب و انقلاب همچون کوه ایستاده‌اند. پس بیایید از تولید داخل حمایت کنیم، صادرات را تشویق کنیم و واردات غیرضروری را کنترل کنیم و به فکر معیشت کارگران باشیم تاکرور کرور عزت شان را به آنها برگردانیم. برای رفع بیکاری جدی جوانان تصمیم جدی بگیریم. دولت و نهادهای مربوطه باید با کاهش فرآیند راه اندازی کسب و کار ،اوضاع اشتغال را بهبود بخشند تا دردی از دردهای جوانان این مرز و بوم کم شود. چه کسانی جوابگوی آرزوهای بربادرفته جوانان این مرز و بوم هستند، برای ازدواج آنها به جز یکی با ۵۰ میلیون تومانی چه تدبیردیگری اندیشیده‌اید؟

وی ادامه داد: وسعت این بی تدبیری‌ها آنقدر زیاد است که حتی حال کشاورزان مازندران هم وخیم است؛ کافی است از شرق تا غرب مازندران سفر کنید تا ببینید در زمین‌های کشاورزی چگونه به‌دست تغییر کاربری اراضی، به تاراج رفته است. نبود حمایت دولت و عدم فروش محصولات، گرانی وحشتناک کود و بذر و نبود صنایع تبدیلی و وجود دلالان علتی شد تا کشاورزان عطای زمین هایشان را به لقای آن ببخشند. بشکند دست دلالان و مدیران نالایق که تاوان بلندپروازی آنها را کشاورزان می‌دهند. چرا با مدیریت قیمت تحویل نهاده‌های دامی جلوی ورشکستگی مرغداران و دامداران را نمی‌گیریم؟

نماینده مردم ساری و میاندورد در پایان تاکید کرد: وضعیت کارگران خوب نیست؛ هفت‌تپه را خلع ید کنید.

 

مجلس شورای اسلامی شرکت هفت تپه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر