کد خبر: 995153 A

سفیر ایران در اسپانیا صبح امروز با خانم‌ «مریچل باتت» رئیس کنگره نمایندگان اسپانیا در محل مجلس این کشور ملاقات و درخصوص مسائل مختلف گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، حسن قشقاوی در این ملاقات، با ابلاغ سلام محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به وی، خواستار گسترش همکاری های بین دو کشور بویژه در زمینه تبادل تجربیات و هیات های پارلمانی شد.

رئیس مجلس اسپانیا نیز با استقبال از ایده همتای ایرانی خود پیرامون گسترش تبادل هیات‌ها و  همکاری های پارلمانی بین دو کشور، اظهار کرد: فرهنگ و تاریخ تمدن‌ ایران جایگاه ویژه ای در ذهن و دل مردم اسپانیا دارد و ما و شما باید تلاش کنیم تا دو تمدن‌ بزرگ و تاریخی ایران و اسپانیا را به ملت‌های یکدیگر هرچه بیشتر معرفی کنیم.

طرفین در این دیدار همچنین درخصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی از جمله مبارزه جهانی با کووید ۱۹ و مقابله با افراط گرایی و تروریسم بین المللی و نیز ضرورت گفتگو و تعامل بیشتر با یکدیگر  تبادل نظر کردند.

در پایان این دیدار، سفیر ایران نسخه‌ای از کتاب "یک دوستی دیرینه، چهارصد سال روابط ایران و اسپانیا" که اخیرا از سوی دانشگاه «آوتانومای» مادرید منتشر شده را به رئیس کنگره اسپانیا اهدا کرد. 

حسن قشقاوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر