کد خبر: 994938 A

صالحی خبر داد؛

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف دو فروند کشتی متخلف صید ترال و کشف هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع آبزیان در شهرستان جاسک خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی صالحی صبح امروز (۲۳ آبان ماه) در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در راستای پیگیری و نظارت بر حقوق عامه و با هماهنگی مقام قضایی، مرزبانان پایگاه دریابانی بندر جاسک ضمن شناسایی دو فروند کشتی صید ترال، در اقدامی ضربتی بلافاصله شناورهای مذکور را توقیف و متخلفین را بازداشت کردند.

 صالحی یادآور شد: مرزبانان در بازرسی از این شناورها یک هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع ماهی قاچاق و یک توپ تور صیادی غیرمجاز ترال را کشف کردند.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه ۳۲ متهم دستگیر شده اند، تصریح کرد: برای متهمان به منظور تکمیل روند تحقیقات و سیر مراحل دادرسی پرونده قضایی تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان یادآور شد: در پی سفر رئیس قوه قضائیه به هرمزگان در مهرماه سال گذشته و دستور ویژه وی به منظور حفظ ذخیره آبزیان و تحقق آرزوی دیرینه صیادان برای جلوگیری از صید بی رویه و غیر مجاز ترال، بیش از یکسال است که مبارزه بی امان با این نوع صید مخرب به صورت مستمر در دستور کار دستگاه قضایی استان هرمزگان قرار گرفته و در همین راستا در این بازه زمانی، ده ها کشتی صید ترال توقیف و برای متخلفین پرونده قضایی تشکیل شده است.

صالحی در پایان بر عزم جدی دستگاه قضایی استان هرمزگانی در مقابله با صید غیرمجاز ترال به موازات حمایت از صیادان بومی تأکید کرد.

 

 

انتهای پیام/
دادگستری استان هرمزگان صید ترال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر