کد خبر: 994894 A

رییس سازمان زندان‌ها:

رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی گفت: فردی که در زندان متنبه شده و حقیقتاً از اشتباهات گذشته خود درس گرفته است، دیگر نیازی به ماندن او در زندان وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ها در نشست ویدئویی با مدیران زندان‌های سراسر کشور با تاکید بر اجرای دقیق بخشنامه پایش زندانیان، گفت: بخشنامه رصد زندانیان، آرزوی دیرینه تغییر نگاه به زندانیان را محقق می‌سازد.

وی با اشاره به اینکه برای تدوین این بخشنامه از ظرفیت های حقوقی استفاده شده است، گفت: وقتی به این نتیجه می‌رسیم که فردی در زندان متنبه شده و حقیقتاً از اشتباهات گذشته خود درس گرفته است، دیگر نیازی به ماندن او در زندان وجود ندارد.

حاج محمدی افزود: خوشبختانه این بخشنامه و الزامات اجرایی آن این امکان را میسر کرده است که زندان که به عنوان متولی اصلی فرآیند اصلاح و تربیت عمل می‌کند در صورت مشاهده تغییر رفتار در زندانیان گزارش آن را برای مراجع قضایی ارسال کند تا آنها نیز بتوانند با استفاده از ظرفیت های قانونی زمینه آزادی مشروط، کاهش و یا تعلیق مجازات محکومان را فراهم نمایند.

رئیس سازمان زندان‌ها با تقدیر از نگاه ویژه رئیس قوه قضائیه به موضوع زندان و زندانی گفت: مدیران زندان‌ها برای اجرای این طرح باید تلاش مضاعف انجام دهند تا بتوانیم به اهداف مورد نظر این بخشنامه برسیم.

در ادامه این جلسه که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می شد فراهانی معاون قضایی، اجرای احکام و امورمجلس سازمان، در خصوص جزئیات این بخشنامه، تنظیم کاربرگ های ویژه زندانیان و نحوه پیگیری و تعامل با مراجع قضایی نکاتی را بیان نمود.

در این جلسه برخی از استان‌ها گزارشی از شروع اجرای این طرح و نتایج حاصله از آن به ارائه گزارش پرداختند.

سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر