کد خبر: 994606 A

مراسم بهره برداری از ۱۵۵۰ طرح آموزشی، تربیتی و رفاهی در کشور همراه با سه طرح بیمارستانی دقایقی پیش با حضور رئیس جمهور و بصورت تصویری آغاز شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم ابتدا وزرای آموزش و پرورش و بهداشت درمان و آموزش پزشکی گزارشی از این طرح‌ها و برنامه‌های وزارتخانه‌های خود ارائه می‌کنند و پس از پاسخ به سؤالات روحانی، بهره برداری از این طرح‌ها با دستور رئیس جمهور آغاز می‌شود و در پایان این مراسم هم روحانی سخنرانی خواهد کرد.

این طرح‌ها شامل ۱۴۲۲ طرح آموزشی با ۸۰۵۱ کلاس درس، ۱۲۴ طرح تربیتی و ۴ طرح رفاهی است که با اعتباری بالغ بر ۳ هزار و ۶۳۷ میلیارد تومان تکمیل و آماده بهره برداری شده است.

این طرح‌های آموزشی، تربیتی و رفاهی در ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار مترمربع زیربنا احداث شده است و خیرین مدرسه ساز بیش از هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از هزینه ساخت آن را تامین کرده اند. 

در این طرح‌ها بیشترین تعداد مدارس در استان‌های خراسان رضوی، تهران و سیستان بلوچستان ساخته شده است.

افتتاح طرح‌های آموزشی و تربیتی در کل کشور است و چهار طرح رفاهی هم در استان‌های تهران، کرمان، فارس و اردبیل افتتاح می‌شود. 

سه طرح بیمارستانی هم که در این مراسم به بهره برداری می‌رسد، شامل بیمارستان ۱۴۹ تختخوابی سینا زرند کرمان، ۲۳۱ تختخوابی امیرالمومنین (ع) قم و طرح توسعه بیمارستان ۳۸۰ تختخوابی هاشمی نژاد مشهداست که با اعتبار حدود ۵۳۰ میلیارد تومان آماده بهره برداری شده است.

بیمارستان دولت رییس جمهور مدرسه روحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر