کد خبر: 994073 A

حشمتی مهذب:

رییس کل دادگسترى استان تهران با بیان اینکه دادگاه انقلاب سرمایه انقلاب است، گفت: میانگین وارده به محاکم ما در تهران ١٦ پرونده بیشتر از میانگین کشورى است؛ تراکم پرونده‌ها را رصد مى‌کنیم و کمک مى‌کنیم تا به کاهش موجودى مطلوب و منطقى برسیم.

به گزارش ایلنا، مراسم تودیع و معارفه رییس دادگاه انقلاب اسلامى تهران با حضور معاون اول قوه قضاییه، رییس کل دادگسترى استان تهران و سایر مسئولان قضایى با رعایت پروتکل‌هاى بهداشتى برگزار شد.

در ابتداى این مراسم، موسی غضنفرآبادى، رییس سابق دادگاه انقلاب اسلامى تهران ضمن خیرمقدم گویى به حاضرین گفت: کار در دادگاه انقلاب شرایط خاص خود را دارد و شیرینى و تلخى دارد و کار در دادگاه انقلاب اسلامى تهران متفاوت است و شرایط خاصى دارد.

رییس سابق دادگاه انقلاب اسلامى تهران خاطرنشان کرد: من چند هدف را در دادگاه انقلاب دنبال کردم و کارهایى را در ساختمان دادگاه انقلاب انجام دادیم.

وى تصریح کرد: خیلی دغدغه داشتم که این مجموعه قضات و کارمندان سالم بماند و در جلسات توصیه و تاکید شد تا مراقبت صورت گیرد.

رییس سابق دادگاه انقلاب اسلامى تهران افزود: در زمینه رفع دغدغه و مشکلات همکاران آنچه که مى شد، فراهم کردیم و در جهت حل مشکلات همکاران ادارى و قضایى انجام دادیم.

وى اظهار کرد: تمام تلاشم این بود که در اتاقم باز باشد و زمانى که مردم مراجعه مى کردند وقت ملاقات داده شود و اعتقاد داشتم که اگر یک مراجعه کننده را جواب دهم مراجعات به مراجع بالاتر محدودتر مى شود.

غضنفرآبادى بیان کرد: خواهشی که دارم این است مردم را جواب دهید و در حد قانونى به آن ها کمک کنید.

پالایش پرونده ها، تصمیم گیرى در مورد اسناد محرمانه و قفسه بندى از جمله اقداماتى بود که به گفته غضنفرآبادى انجام شده و یا در دست انجام است.

وى در پایان ضمن آرزوى توفیق، سعادت و بهروزى براى آقاى زرگر گفت: امیدوارم خداوند توفیق دهد در این جایگاه خدمت کنند. هر کجا باشم یک سرباز کوچک در خدمت انقلاب هستم و خدا کمک کند تا بتوانیم اثبات کنیم سربازهاى خوبى هستیم.

 

 لزوم ایجاد واحد تحقیقات در دادگاه انقلاب

حشمتى مهذب، رییس کل دادگسترى استان تهران در ادامه این مراسم عنوان کرد: خدا را شاکریم که امروز این اجتماع را در دادگاه انقلاب داریم.

رییس کل دادگسترى استان تهران خاطرنشان کرد: ما در دادگاه انقلاب رشد کردیم و این رشد و موقعیت را مدیون همکاران عزیز و شهداى گرانقدر هستیم و افتخار مى کنیم در  دادگاه کار کردیم و سرمایه، تجربه و اطلاعاتمان را از دادگاه انقلاب داریم.

وى با اشاره به اظهارات شهید بهشتى در مورد جایگاه دادگاه انقلاب و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گفت: یاد و نام همه این عزیزان و بزرگواران را گرامى مى داریم.

حشمتى با بیان اینکه دادگاه انقلاب سرمایه انقلاب است، اظهار کرد: وظیفه حفاظت و حراست از دادگاه انقلاب را داریم و باید براى تقویت آن تلاش کنیم تا به عنوان یک نهاد کارا و کارامد باشد.

رییس کل دادگسترى استان تهران اذعان کرد: رسیدگى به وضعیت دادگاه انقلاب را شروع کرده ایم و وظیفه داریم نظام و ارزش ها و بنیان هاى اصلی آن را حفظ کنیم و در وسط میدان نمى توانیم اهل تحلیل باشیم؛ بلکه مقتدا و رهبرمان تحلیل ارائه مى کنند و ما باید تلاش کنیم تا فتنه‌ها رخ ندهد.

وى با تاکید بر لزوم ایجاد واحد تحقیقات در دادگاه انقلاب بیان کرد: در دادگاه انقلاب به یک واحد تحقیقات نیاز داریم؛ البته پیش از این چنین واحدى را داشتیم و خیلی لازم است آن را با تلفیقی از دوستان سابق و جوان احیا کنیم و براى پیگیرى و رسیدگى به پرونده ها، وجود این واحد به اعتقاد بنده ضروری است.

حشمتى مهذب با بیان اینکه مانده دادگاه انقلاب سه یا چهار هزار پرونده است، گفت: این باید به حداقل برسد و مساعدت هایى در جهت کاهش موجودى ها داریم.

رییس کل دادگسترى استان تهران اذعان کرد: در کل استان تهران در خصوص رسیدگی ها و ساماندهى و کاهش موجودى ها، پارسال یک چهارم کاهش موجودى ها براى تهران بود و این وضعیت ادامه دارد و رفع اطاله دادرسی و کاهش موجودى ها از موضوعات مهم است.

وى با بیان اینکه کاهش موجودى به هر قیمت نیست و اتقان آرا مهم است، گفت: در گلوگاه هایى مثل تجدیدنظر گفته ایم تیم بگذارند تا پرونده هایى که منجر به صدور راى مى شود، ملاحظه کنند.

حشمتى مهذب تصریح کرد: میانگین وارده به محاکم ما در تهران ١٦ پرونده بیشتر از میانگین کشورى است.

رییس کل دادگسترى استان تهران خاطرنشان کرد: تراکم پرونده‌ها را رصد مى‌کنیم و کمک مى‌کنیم تا به کاهش موجودى مطلوب و منطقى برسیم.

وى با بیان اینکه تهران على رغم اینکه مرکز کشور و پایتخت است، با محرومیت‌هاى خاصى مواجه است، گفت: ملارد که جمعیت قابل توجهى دارد یک بیمارستان ندارد و در سایر بخش ها محدودیت ها و فقر به عین قابل مشاهده است؛ اما در عین حال ١٢ پروژه در حال احداث داشتیم و این پروژه ها را حرکت دادیم و شروع به ادامه ساخت آن ها کردیم.

رییس کل دادگسترى استان تهران اظهار کرد: پنج پروژه جدید تعریف کرده ایم که یکى مخزن مکانیزه بایگانى است و خیلی مهم است. فقط در مخزن اینجا دو میلیون و ٤٠٠ هزار پرونده داریم که باید توجه شود.

وى با تاکید بر لزوم توجه به مردم و گوش دادن به خواسته هاى آن ها گفت: واقعا ما خادم مردم هستیم و باید با همه وجود در خدمت مردم باشیم.

حشمتى در پایان با قدردانى از غضنفرآبادى گفت: دادگاه انقلاب را تا زمانى که انقلاب هست باید حفظ کنیم و امیدواریم که آقاى زرگر موفق باشند.

دادگاه دادگستری غضنفرآبادی دادگاه انقلاب حشمتی مهذب معاون اول قوه قضاييه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر