کد خبر: 993697 A

ربیعی در نشست خبری:

سخنگوی دولت گفت: کرونا سبب ایجاد رویکرد جدی‌تر به سبک زندگی همراه با سلامت شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابعاد گسترده‌تری در زندگی روزمره ما یافته است. با این‌حال، به رغم تمامی محدودیت‌ها و توصیه‌های بهداشتی، همچنان با زندگی بهداشتی متناسب فاصله زیادی داریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به بیماری کرونا و آمار کشته‌ها گفت: کرونا و ابعاد فاجعه‌آمیزش زندگی را  در خطر قرار داده است، دولت و مردم مهمترین مسئله‌شان این است که در کنار زندگی روزمره‌شان این بیماری را پشت سر بگذارند؛ متاسفانه ویروس کرونا شباهت کمتری به اجداد خود دارد و از رفتار آنان تبعیت نمی‌کند و از آغاز تا به امروز دچار تحولات فراوان و جهشی‌تر شده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: ۶۰۰ مرگ روزانه در فرانسه نشان از این تغییرات دارد. تاکنون ۸۸ درصد افرادی که دچار مرگ و میر می‌شدند از سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای بودند اما هم‌اکنون این ویروس، سنین پایین‌تر را هم مورد درگیری شدید قرار می‌دهد.

وی تاکید کرد: باتوجه به شرایط گذر زمان نه تنها نباید سبب خستگی از مبارزه بی‌امان‌ با کرونا و عادی انگاری ما شود، بلکه برعکس، باید سبب ایجاد رویکرد جدی‌تر به سبک زندگی همراه با سلامت شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابعاد گسترده‌تری در زندگی روزمره ما بیابد. با این‌حال، به رغم تمامی محدودیت‌ها و توصیه‌های بهداشتی، همچنان با زندگی بهداشتی متناسب فاصله زیادی داریم.

ربیعی با بیان این که تمامی کارشناسان سلامت و اپیدمیولوژیست‌ها رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از ۹۰ درصد را، راه حل بی بدیل و اجتناب‌ناپذیر این مقابله می‌دانند، اظهار داشت: دولت و ستاد ملی کرونا، دائما تدابیر و تصمیمات جدیدی را برای مقابله با کرونا می‌اندیشند اما راهکار مقابله اصلی، ایجاد یک جنبش عظیم اجتماعی مسئولیت‌پذیری برای حفظ جان خود و دیگران است. 

وی ادامه داد: چاره‌ای جز یک نهادینه سازی گسترده از شهر و روستا تا محیط‌های اداری، تولیدی، آموزشی و خدماتی و مهم‌تر از همه در میان خانه‌ها نیست. 

ربیعی بیان کرد:  یافته های مطالعات در اسپانیا نشان می دهد که ۳۱ درصد مبتلاها به خاطر دورهمی‌های خانوادگی بوده است. تحلیلگران سلامت معتقد هستند در ایران بیش از ۵۰ درصد موارد ابتلا به خاطر دورهمی های خانوادگی است. با طولانی شدن شب ها در زمستان، درخواست ما از هموطنان این است که از تجمعات دوستانه، فامیلی و خانوادگی به صورت گسترده کاسته شود.

وی افزود: بحث مهم دیگر ضرورت انجام تهویه مناسب در فضاهای بسته است. مطالعات نشان می دهد تهویه مناسب باعث کاهش بسیار جدی در شیوع خواهد بود. گزارشاتی از انتقال ویروس از انسان به حیوان خانگی مشاهده شده است. این موضوع می تواند به فزایندگی ویروس کمک کند.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: و آخرین نکته متاسفانه این روزها، به نقل از افراد مختلف، اخبار  گوناگون نادرست یا ناقص بیان و منتشر می‌شود. این‌گونه اخبار باعث سردرگمی بیشتر مردم می‌شود. از این رو ستاد ملی مقابله با کرونا، سخنگویی مشخص تعیین نموده، توصیه دولت به همگان این است که صرفا به اظهارات سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا توجه و استناد کنند و هر گونه اظهار نظری مغایر با سخنان ایشان فاقد صلاحیت هست.

 ربیعی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و انتخاب «جوبایدن» به عنوان رئیس جمهور بعدی این کشور گفت: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هفته گذشته یکی از مهم‌ترین اتفاقات در فضای بین‌الملل  بود. موضع ما در خصوص رهبران آمریکا روشن است. 

وی ادامه داد: همانطور که بارها تاکید کرده‌ایم ما به سیاست‌ها کار داریم نه سیاستمداران. آنچه واضح بود خود مردم آمریکا در این انتخابات به نژادپرستی، شناعت، جنسیت‌زدگی، قانون‌شکنی و ایجاد دردسرهای جهانی "نه" گفتند.

ربیعی خاطرنشان کرد: ترامپ با این صفات چهره آمریکا را نزد افکار عمومی ملت خودش و ملت‌های جهان مخدوش کرد.  ما امیدواریم دولت بعدی آمریکا، نماینده‌ای شایسته از آرا و دیدگاه‌های مردم آمریکا باشد و اظهارات خود در خصوص نقض معاهدات بین‌الملل توسط دولت قبل را مدنظر قرار دهد. بنابراین، تحولات را با دقت بررسی کرده و قضاوت را به آینده موکول می‌کنیم.

ربیعی با اشاره برگزاری جلسه هیأت دولت و مصوبات این جلسه گفت: در جلسه گذشته دولت، آخرین تحولات و  تغییرات در عرصه بین‌الملل بررسی شد، ضرورت اتخاذ سیاست‌های متناسب در ابعاد منطقهای، بین‌المللی، همسایگان و نیز  سیاست‌های اقتصادی متناسب با تاکید بر افزایش پایداری اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و توجه به فرصت‌های جهانی و فرصت‌های پیش‌رو و در حوزه اقتصاد  مورد بحث و چارچوب‌های کلی آنها مورد بررسی قرار گرفت. 

وی یادآور شد: علل و ابعاد مختلف افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها در این جلسه نیز به بحث گذاشته شد و وزارتخانه‌های ذیربط هر یک موظف شدند کالاهای مربوط به دستگاه‌های خود را با پیگیری روزانه و دقیق مورد نظارت قرار دهند و وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت دادگستری تکالیف ویژه‌ای در این زمینه عهده‌دار شدند.

ربیعی بیان کرد: علاوه بر مسئله کاهش قیمت‌ها، دولت با تاکید بر حفظ ارزش پول ملی، حمایت از بازار سرمایه را مورد بحث قرار داد. دولت در ماه‌های اخیر برای ترخیص کالاهای اساسی از گمرک دو تصمیم گرفته است. تصمیم اول ترخیص کالا بدون کد رهگیری و با تعهد ۳ ماهه بانک برای تامین ارز بود و دوم بخشنامه جدید دولت که ۹۰ درصد کالاها ترخیص و الباقی بعد از تامین ارز توسط بانک مرکزی وارد بازار شوند.

وی ادامه داد: با استفاده از بخشنامه جدید دولت تا پایان هفته آینده حدود یک میلیون تن کالای اساسی ترخیص می‌شود و ترخیص کالاهای اساسی بعد از این تاریخ هم ادامه خواهد یافت. این تصمیم با توجه به ضرورت ترخیص سریع کالا برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و عدم کاهش تولید اتخاذ شده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: برای روشن شدن برخی از شبهات، تاکید می‌شود این اجازه فوری ترخیص‌ها، صرفا شامل کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید است که اولویت آنها تنها توسط وزارت صمت مشخص خواهد  شد. از همین‌جا اعلام می‌کنم خارج از این اولویت‌گذاری هیچ کالایی به این شکل ترخیص نخواهد شد. بنابراین کالاهای مصرفی، لوکس و غیر ضرور اصلا با این بخشنامه امکان ترخیص ندارند. بنابر گزارشی که از رییس محترم گمرک دریافت کردم، بلافاصله بعد از این بخشنامه ۲۵ هزار تن برنج از گمرک ترخیص شده است و تا یک میلیون تن کالا به زودی ترخیص خواهد شد.

ربیعی در خصوص راهبرد دولت بعد از شکست ترامپ، بیان کرد: تعبیر خوبی را دکتر ظریف به کار بردند، اجازه بدهید از این تعبیر استفاده کنم که ترامپ ۷۰ روز دیگر رفته اما ایران برای همیشه می‌ماند. به رغم فشارهای آمریکا سیاست‌های منطقه‌ای را همواره بر ایجاد صلح و فعال کردن داد و ستدهای اقتصادی ایجاد کردیم و پیام به کشورهای منطقه فرستادیم.

وی افزود: تمدن، دین و فرهنگ مشترک ما با کشورهای همسایه موجب شد ترامپ به اهداف خود دست پیدا نکند؛ امروز اعلام می‌کنیم کماکان سیاست صلح و دوستی و منطقه عاری از جنگ را خواهیم داشت. 

سخنگوی دولت گفت: امیدواریم به پیمان‌های جمعی بین‌المللی برای امنیت منطقه دست یابیم؛ امنیت منطقه با ترامپ یا  بی‌ترامپ باید تأمین شود. دست دوستی به کشورهای منطقه دراز می‌کنیم و به پیمان‌های منطقه‌ای معتقد هستیم.

سخنگوی دولت دوازدهم درباره کاهش قیمت ارز و تاثیر اینکه لوایح FATF تصویب نشد، اظهار کرد: این روزها ما با چند متناقض‌نما مواجهیم؛ قیمت دلار که بالا می‌‎رود می‌گویند ربطی به برجام و تحریم ندارد و ناکارآمدی دولت است، حالا که شاهد کاهش قیمت ارز و خودرو هستیم، می‌گویند به مدیریت دولت ربطی ندارد. 

وی ادامه داد: ابتدا می‌گفتند ترامپ از برجام خارج نمی‌شود، چون این توافق همه منافع آمریکا را در نظر گرفته است؛ امروز می‌گویند بایدن به برجام باز نخواهد گشت. 

ربیعی بیان کرد: فکر می‌کردند ما از برجام خارج می‌شویم، هوشمندانه ترین تصمیم سیاسی این بود که با خروج ترامپ از برجام خارج نشدیم؛ همه بحث ما این بود که تروریسم اقتصادی، جنگ اقتصادی و فشار ترامپ، علیه معیشت، رفاه و زندگی ایرانیان بود و هدف ترامپ، سرنگونی و تجزیه ایران، کوچک کردن ایران و فشار بر زندگی مردم و مستاصل کردن جامعه بود. 

وی با بیان اینکه متأسفانه عده‌ای در زمان جنگ اقتصادی حاضر نبودند اسم جنگ اقتصادی را بیاورند و این لاپوشانی به لاپوشانی جنایات آمریکا منجر شد، افزود: به طور طبیعی با کنار رفتن ترامپ و محور شرارت، بخشی از اثر جنگ روانی از جامعه کم شده از ابتدا نیز ما گفتیم قیمت واقعی ارز این نیست و این قیمت‌ها آثار جنگ اقتصادی و روانی است. البته فراموش نکنیم در دوران جنگ اقتصادی دولت با تدبیر اجازه نداد که آمریکا به هدف خود برسد.

سخنگوی دولت گفت: بیشترین فشار بر زندگی مردم است و معیشت مردم دچار مشکل شد اما مقاومت و مدیریت مقاومت شکل گرفت و اگر به طور روشن بخواهم علت فرورختن ارز را بگویم باید بگویم که صدای شکسته شدن صدای ضد ایرانی و فشار حداکثری به گوش مردم  رسید و منجر به کاهش قیمت ارز شد.

وی اضافه کرد: دولت در سال ۹۵ و ۹۶ که بار تحریم برداشته شد، تورم بلند مدت را به نصف رساند و دو سال پیاپی نرخ تورم یک رقمی شد؛ در صورتی که تورم بلند مدت ایران۱۸.۲ درصد بود، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی را که متوسط بلند مدت آن ۲.۲ درصد بود در فواصل سال‌های ۹۴ تا ۹۶ به ۴.۷ درصد رساند یعنی تورم کمتر از نصف و نرخ رشد تولید بیش از ۲ برابر شد. 

ربیعی تصریح کرد: شاخص دیگر مثل اشتغال نیز تغییر کرد به گونه‌ای که از سال ۹۴ تا ۹۶ متوسط خالص ایجاد شغل به ۶۸۴ هزار نفر رسید، در همین مدت پایه پولی که متوسط بلند مدت ۴۰ ساله اش۲۳.۸ درصد بود به ۱۷.۷ درصد رسید.

وی به وابستگی کشور به نفت نیز اشاره کرد و گفت: وابستگی به نفت همیشه از تأکیدات مقام معظم رهبری بوده است؛ در زمانی که هنوز وارد جنگ اقتصادی نشده بودیم در چهار شاخص رشد اقتصادی، کاهش تورم، افزایش اشتغال و کاهش وابستگی به نفت دوره افتخارآفرینی داشتیم. من قصدم این بود که مفصل توضیح دهم و بگویم به هرحال می‌توانیم فعالیت سیاسی کنیم اما از تعارض‌ها باید جلوگیری کنیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه ما بعد از ۹۷ دچار فشار شدیدی شدیم که اثر آن در زندگی مردم مشهود بود، گفت: این اتهام را که دولت ارز را گروگان گرفته بود تا بعد از انتخاب بایدن ارزپاشی کند از  برخی تریبون‌های رسمی شنیدم، ظاهرا اینها ابعاد و آثار ادعای خود را نمی‌دانند، چنین اتفاقی اگر رخ داده باشد یک خیانت بزرگ به ملت ایران است. این یک ادعای نادرست یا از روی کم آگاهی است یا یک موضع سیاسی است که حتما غیراخلاقی است و ظاهراً اینها تأثیر این ادعاها را نمی‌دانند، امیدوارم از روی کم آگاهی باشد چون آسیب زننده به آرامش اجتماعی نیز هست.

وی افزود: این نوع مواضع را من هر شب رصد می‌کنم در رسانه‌های فارسی زبان خارج هم می‌بینم و می‌شنوم؛ لازم است به دوستانی که  این نوع ادعاها را مطرح می‌کنند، بگویم ما بخاطر تحریم‌های ظالمانه آمریکا، هم در معاهدات و هم در دریافت ارز ناشی از فروش نفت مشکل داریم و تاکنون هم به دلیل اقدامات و تدابیر بانک مرکزی این مشکل به نحوی کنترل شده است بنابراین ادعای وجود ارز به جز خزانه بانک مرکزی یک ادعای نادرست است؛ ای کاش مرجعی و نهادی به این اتهامات نادرست و بر هم زننده روح و روان جامعه رسیدگی کند.

سخنگوی دولت در ادامه در پاسخ به این سوال که علیرغم تاکید مسئولان بر بی‌تاثیر بودن انتخابات آمریکا در مسائل داخلی، شاهد نقش آفرینی دلالان در بازارهای مختلف هستیم، گفت: در افزایش نرخ ارز عوامل مختلف نقش دارند، یک مورد می‌توان به عوامل اقتصادی و شرایط عرضه و تقاضا در بازار اشاره کرد اما در عین حال عوامل انسانی و روانی هم نقش موثری در شرایط بازار دارند.

وی ادامه داد: برخی مشاغل کاذب و همچنین نقش آفرینی برخی عوامل خارجی در بازار باعث التهاب می‌شود که البته تعدادی از افرادی که در این زنجیره‌ها هستند، توسط دستگاه امنیتی دستگیر شده‌اند. در همین راستا کمیته‌ای میان بانک مرکزی و دستگاه اطلاعاتی تشکیل شده که این کمیته اقدامات مهمی را صورت داده است و یکی از آن‌ها دستگیری تعدادی از افرادی بود که در این شبکه هستند و اینکه ارز را به سکه تبدیل می‌کردند و با ترفندهای این چنینی شرایط بازار را دچار نوسان می‌کردند.

 دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور در واکنش به این سوال که تحولات بین‌المللی در برنامه‌های دولت چه تاثیری دارد، اظهار داشت: ما برنامه خود را به دو دوره تقسیم کرده‌ایم یک برنامه ۷۰ روزه است و یک برنامه هم برای بعد از ۷۰ روز، خب این خیلی طبیعی است که ما برای برنامهریزی نگاهی به تحولات در حوزه بین‌الملل هم داشته باشیم.

وی ادامه داد: برای مثال تا پیش از حضور ترامپ در کاخ سفید و سیاست های خصمانه‌ای که علیه کشور ما به اجرا در آورد، سیاست ما مبتنی بر جذب سرمایه‌گذار و توسعه اقتصادی بود و اگر مداخلات ترامپ نبود، با توجه به حضور سرمایه‌گذاری‌ها می‌توانستیم اتفاقات مهمی را در کشور رقم بزنیم اما بعد از تحریم‌هایی که اعمال شد، سیاست‌های انقباضی را در پیش گرفتیم، اما در عین حال ما پروژه‌های نیمه تمام و در حال اتمام را به پایان رساندیم و از تولید داخل هم حمایت کردیم.

ربیعی همچنین اظهار داشت: در همین شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی چند پروژه مهم را به عنوان یادگاری‌های ارزشمند که واقعا برای دولت بعد از ۱۴۰۰ خواهد بود را به انجام رساندیم که یکی از آن‌ها پروژه انتقال آب از خلیج فارس به استان‌های مرکزی کشور بود که به صنعت و کشاورزی ما رونق خواهد داد، همچنین لوله انتقال نفت از گوره به جاسک همگی از طرح‌های مهم و یادگار این دولت برای آینده است.

وی افزود: هوشمندی یک سیستم این است که خود را با شرایط مختلف انطباق دهد، در نتیجه یک برنامه ۷۰ روزه و یک برنامه برای بعد از آن تهیه شده است که در هرکدام شرایط متفاوتی که احتمال رقم خوردن آن‌ها وجود دارد، تدوین شده است. همچنین در همین راستا حمایت از بازار سرمایه یکی از سیاست‌های مهم دولت است با توجه به فرصت‌های جدیدی که فراهم خواهد شد.

سخنگوی دولت، ابراز داشت: امروز با توجه به سقوط فرد نامتعادل حاکم بر بزرگترین اقتصاد جهان که رفتار آن بر همه‌ی کشورها اثرگذار است، طبیعی است که کشورها براساس رفتن او در حال برنامه‌ریزی برای شرایط جدید باشند، حتی شرکت‌های بزرگ فولادی یا ارتباطی یا در حوزه های دیگر در حال تدوین سیاست‌های جدید برای خود هستند.

 سخنگوی دولت درباره اینکه آیا با حضور دولت جدید امکان کاهش فشارها علیه ایران وجود دارد، اظهار داشت: فارغ از تصمیماتی که امیدواریم دولت جدید آمریکا به نفع جامعه جهانی و دو ملت اتخاذ کند، ما برنامه توانمندسازی داخلی خود را ادامه خواهیم داد. در دوران جنگ اقتصادی آموختیم پایه‌های اقتصاد داخلی را محکم و معیشت مردم که از این جنگ بزرگ آسیب دید را ترمیم کنیم در پاسخ به سناریوهای متخذه، تصمیمات مقتضی براساس شرایط در زمان خود اتخاذ خواهد شد. آقای بایدن با این شعار به عرصه انتخابات آمد که خواهان اعاده حیثیت آمریکا در نزد مردم جهان است. او هم معتقد است که اعتبار آمریکا به شدت مخدوش شده است. حق مردم ایران  از اقتصاد جهانی بیش از این‌ها است و برای احقاق این حق با آمریکا خواهیم جنگید و ایران از هر فرصتی استفاده می‌کند.

وی افزود: امیدوارم که رهبران جدید ایالات متحده  از تجربه ۴ سال اخیر درس‌هایی آموخته باشند، عصر قلدری و یکجانبه گرایی پایان یافته و مسائل جهانی نیازمند تعمیق همکاری بین المللی و احترام به حقوق بین الملل و ملت ها است. در رابطه با ایران امیدوارم آموخته باشند زبان زور و فشار کارایی ندارد و مشاهده کردند نه تنها ایران تسلیم نشده بلکه در دفاع از کرامت، استقلال و حقوق ایران مقاوم‌تر شد.

ربیعی در مورد توقع ایران از رئیس جمهور جدید آمریکا، با بیان اینکه انتظارات ما کاملاً روشن است، اظهار داشت: امیدواریم که دولت بعدی آمریکا تداوم اشتباهات گذشته را متوقف کرده و برای جبران آنها تلاش کند. بازگشت به برجام و تعهد بی قید و شرط به همه الزامات آن، اولین گام در تصحیح این سیاست‌ها است. همینطور امیدواریم دولت آینده آمریکا به خوبی درک کند که سیاست فشار بر ایران شکست خورده و شدیدترین تحریم‌هایی که در تاریخ علیه کشوری اعمال شده نه تنها ما را به تسلیم وادار نکرد بلکه ملت ما ‌را برای ایستادگی بر اصول استقلال، کرامت و شرافت ملی راسخ‌تر کرده است. 

وی با اشاره به اقداماتی که آمریکا باید انجام دهد، تصریح کرد: ایالات متحده باید هزینه‌های وارد شده به ملت ایران را جبران کند و این حق ملت ماست که بهترین زندگی را در بهترین فضا تجربه کنند و ما در این زمینه متعهد هستیم و تلاشمان در راستای تحقق این موضوع است.

در برابر ایران و همه ملل مستقل دنیا، تنها زبان صلح، احترام و عزت‌مداری جواب می‌دهد، ما از نزدیک اقدامات  و حرف‌های دولت آینده آمریکا را دنبال می‌کنیم. می دانیم که آقای بایدن قول داده به توافق های چندجانبه، قانونمندی و چندجانبه گرایی بازگردد. 

وی با بیان اینکه جهان منتظر است ببیند که چگونه دولت آمریکا به یک قانون شکنی بزرگ که بهای آن را ملت ایران با مال و جانشان در عصر همه گیری ویروس کرونا پرداختند، خاتمه خواهد داد، گفت: امیدواریم دولت آمریکا این‌بار از این فرصت تاریخی برای تغییر مسیر به سوی آینده‌ای بهتر و انعکاس دیدگاه واقعی مردم صلح دوست آمریکا استفاده کند.

دستیار اجتماعی روحانی خاطر نشان کرد: امروز گزارش‌های ارائه شده نشان می‌داد که به رغم توافق دولت‌های کره جنوبی و ژاپن و نیز دولت سوئیس در استفاده از کانال سوئیس برای خرید دارو و کالاهای اساسی، در نهایت دولت آمریکا دخالت نموده و گفته است که نیازمند تایید اپک می باشد و جلوی این اقدام را گرفته است، این هم نشان دهنده دروغ پردازی‌های دولت ترامپ مبنی بر عدم جلوگیری از انتقال دارو به ایران است.

سخنگوی دولت درباره اخبار متناقض تعطیلی دو هفته‌ای پایتخت، با بیان اینکه هر گونه تصمیم گیری در خصوص کرونا را آقای دکتر رییسی، سخنگوی ستاد ملی کرونا اعلام می کنند و هر گونه اعلامی غیر از سخنگوی ستاد فاقد اعتبار است، اظهار داشت: از جامعه، رسانه ها و  افراد خواهشمندیم برای تنظیم برنامه ها و یا اعلام یا انعکاس آنها به مطالبی که از سوی دکتر رییسی سخنگوی ستاد اعلام می شود استناد کنند. بنابر بر تقسیم کار صورت گرفته در ستاد ملی کرونا، پیشنهاد تعطیلی‌ها با توجه به شرایط هر شهر و استان در کمیته بهداشت تعیین و در ستاد ملی مورد بررسی قرار می‌گیرد. بنابراین پیشنهادهایی که هر نهاد یا فردی دارند صرفا در صورت تایید کمیته بهداشت ستاد ملی مورد بحث قرار می‌گیرد.

 وی افزود: اساسا ستاد های استانی نیز می توانند پیشنهادهای خود را به وزارت بهداشت ارسال نمایند و این پیشنهادها پس از بحث در ستاد ملی کرونا و شنیدن دیدگاه‌های مختلف از سوی اعضای جلسه توسط رئیس جمهور جمع بندی خواهد شد. امروز ما مشاهده می‌کنیم که پیشنهادهای یک عضو ستاد استانی را بعضا به عنوان خبر مصوب مطرح می‌کنند مصوبه پس از بحث در ستاد صرفا از سوی سخنگو اعلام خواهد شد.

ربیعی با اشاره به کذب بود خبر دستور رئیس جمهور و انجام نشدن توسط استانداران تاکید کرد: خبر فوق فاقد صحت بوده و رئیس جمهور هیچ دستوری مبنی بر تعطیلی که استانداران از آن تبعیت نکنند اصلا صادر نکرده است.

کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر