کد خبر: 992324 A

بادامچیان:

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، گفت: بیشترین اوقات مرحوم عسگراولادی چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی صرف محرومیت زدایی می‌شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسدالله بادامچیان در مراسم هفتمین سالگرد مرحوم حاج حبیب الله عسگر اولادی که عصر امروز برگزار شد با اشاره به سیره اخلاقی مرحوم عسگراولادی، اظهار داشت: انسان‌ها اکثرا عادی هستند، عمر را پشت سر می‌گذارند و می‌میرند، اما برخی نام نیکو به جا می‌گذارند و نمی‌میرند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: برخی هم خدمات ویژه ارائه می‌کنند و اسم و نام و خاطره شان باقی می‌ماند که از بین این‌ افراد، برخی به جایگاه اسطوره ای می‌رسند.

وی با بیان اینکه هر ملتی از این گونه اسطوره‌ها دارند، گفت: در ملل مختلف شخصیت های مختلفی به مقام اسطوره‌ای و اسوه‌ای می‌رسند و به فرموده قرآن برای ما بهترین اسوه رسول گرامی اسلام هستند. این اسوه حسنه‌ای که درباره پیامبر می‌فرمایند به معنای برجستگی ویژگی ها است که دیگران از اون سرمشق بگیرند. 

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به خصوصیات مرحوم عسگر اولادی، اظهار کرد: او در مسیر خدا بود و عمر خود را برای خدا گذراند،  من هیچ وقت ندیدم او به دنبال مطرح کردن خودش باشد و قصد انجام هرکاری را که داشت اولین بحث او این بود که آیا این مورد رضایت خدا یا امام زمان و نایب ایشان است یا خیر. 

دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: یادم نمی‌رود وقتی که با نخست وزیر وقت به مشکل خوردند و بین آن‌ها اختلاف نظر ایجاد شد، یک زمانی قرار بود ایشان به ادعاهای نخست وزیر جواب بدهند اما من وقتی سخنرانی ایشان را گوش کردم دیدم که هیچ واکنش و پاسخی نداد، وقتی که از ایشان علت این اتفاق را پرسیدم گفت که دیدم امام هم این جلسه را می‌بینند. تصمیم گرفتم پاسخ ندهم تا ایشان ناراحت نشوند و جوری صحبت کنم که امام خوششان بیاید. 

بادامچیان تاکید کرد: انصافاً مرحوم عسگراولادی همه امور را تابع ولایت انجام می‌داد و برای همه امور از امام اجازه می‌گرفت او فقط یکجا اجازه نگرفت که آن هم برای کناره‌گیری از خبرگان بود. 

وی با تاکید بر اینکه مرحوم عسگراولادی آنچنان در بحث ولایت پذیری اسوه بود که اگر مطالب مرتبط با ایشان جمع‌آوری شود، مشخص می‌شود که چرا اسوه است، ادامه داد: از دیگر ویژگی های مرحوم عسگراولادی رسیدگی به محرومین و گرفتارها بود. ایشان از جوانی با علاقه زیاد و بدون هیچ چشم داشتی سعی به رفع محرومیت و مشکلات افراد گرفتار داشت و حتی حاضر نبود کاری را برای پاداش معنوی انجام دهد. 

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه بیشترین اوقات مرحوم عسگراولادی چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی صرف محرومیت زدایی می‌شد، یادآور شد: خاطرم هست یک بار مقام معظم رهبری برای ایشان نامه نوشت که برای کسی کاری را انجام دهد، برای ایشان نوشت این شخص نیازمند امداد است و من امدادگری بهتر از شما نمی‌شناسم. 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تحزب گرایی را از دیگر ویژگی‌های مرحوم عسگراولادی عنوان کرد و گفت: مرحوم عسگر اولادی به تحزب گرایی توجه ویژه‌ای داشت به طوریکه امام(ره) به ایشان فرمودند که بروید باهم موتلف شوید. مرحوم عسگراولادی تا پایان عمر پربرکت خود در حزب انجام وظیفه می‌کرد، او فراتر از خودش بود و به عنوان تکلیف الهی در حزب فعالیت می‌کرد و آنچنان این کار را به درستی انجام داد که از ثمره زحمات ایشان حزب موتلفه مانده و برای همه ما یک مرشد و راهنما بود و هست که همواره از ایشان درس آموختیم.

اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی حبیب الله عسگر اولادی سالگرد عسگراولادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر