کد خبر: 992307 A

مجمع نمایندگان مجلس دهم:

مجمع نمایندگان مجلس دهم در پیامی درگذشت مرحوم محمدرضا نجفی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفتند.

به گزارش ایلنا، متن پیام تسلیت مجمع نمایندگان تهران مجلس دهم به مناسبت درگذشت محمدرضا نجفی به این شرح است: «در نهایت تاثر و تالم، مجمع نمایندگان تهران، ضایعهٔ درگذشت محمدرضا نجفی، همکار جوان دورهٔ دهم مجلس شورای اسلامی، منتخب خوش‌نام و سابق مردم تهران و جانباز دوران دفاع مقدس را به خانواده، دوستان، آشنایان و مردم زادگاه ایشان (شهرستان خمین)، تسلیت عرض می‌نماید.

مرحوم نجفی، از نمایندگانی بود که بی‌اعتنا به اغواگریِ رسانه‌ای، با سلامت کاری و پیگیری خاص خود، طی دوره‌ی نمایندگی و حتی پس از آن، از ادارهٔ محفلی-دولتی صنایع بزرگ داخلی مانند خودروسازی و روابط ناسالم و رانت‌های موجود پرده برداشت.

ایشان بارها اعتراض خود نسبت به وضعیت بازار خودرو در ایران را در قالب تذکر، سؤال و نطق اظهار داشت و در نهایت، پیگیری‌ها و رایزنی‌های ایشان با هیئت‌رئیسه، منجر به قرائت گزارش تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروسازی داخلی در آخرین روز مجلس دهم شد؛ گزارشی که بازتاب بسیاری یافت و فسادهای گسترده‌ای مانند ایجاد رانت ۳۰ میلیونی به ازای هر خودرو، نحوه‌ی اداره و رابطهٔ ناسالم خودروساز و قطعه‌ساز را افشا کرد و منابع و اسناد معتبری را در اختیار رسانه‌های فسادستیز قرار داد.

بی‌شک اگر پافشاری، مقاومت در مقابل سنگ‌اندازی‌ها، سلامت کاری و روحیهٔ فسادستیزی ایشان نبود، این گزارش هرگز در صحن قرائت نمی‌شد و کاملاً بی‌نتیجه می‌ماند. هرچند که در این راه، سختی‌های بسیاری متحمل شد و حتی بودجهٔ این گزارش در حساب بدهی شخصی ایشان به مجلس ثبت شد.

روحش شاد و یادش گرامی باد!»

مجلس دهم محمدرضا نجفی-نماینده تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر