کد خبر: 991881 A

عراقچی:

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با بیان اینکه سیاست سلطه‌طلبانه و قلدرمآبانه آمریکا با تغییر رئیس‌جمهور در آن کشور تغییر نخواهد کرد، تاکید کرد: نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تاثیری بر سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران نخواهد گذاشت.

به گزارش ایلنا، "سید عباس عراقچی" معاون سیاسی وزارت امور خارجه درباره اثرات نتایج انتخابات آمریکا بر کشورمان اظهار داشت: نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیری بر سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران نخواهد گذاشت.

وی افزود: سیاست سلطه طلبانه و قلدرمآبانه آمریکا با تغییر رئیس جمهور در آن کشور تغییر نخواهد کرد ولی با تغییر افراد ممکن است شیوه‌ها و رویکردهای جدیدی بر سیاست آمریکا حاکم شود.

 عراقچی تاکید کرد: سیاست‌های اصولی ایران نیز که مبتنی بر مقابله با سلطه و مقاومت در برابر فشارهای غیرقانونی است مسلما تحت تاثیر انتخابات آمریکا قرار نخواهد گرفت اما طبیعی است که در صورت بروز شرایط جدید جمهوری اسلامی نیز شیوه‌ها و راه حل‌های مناسب و منطبق با آن شرایط را برای تامین منافع خود، و برای مقابله با هر گونه فشار یا تهدید احتمالی جدید، اتخاذ خواهد کرد.

وی در پاسخ به احتمال بازگشت رئیس جمهور جدید آمریکا به برجام و واکنش ایران اظهار داشت: هنوز برای صحبت در این زمینه زود است. چالش‌های بسیاری وجود دارد اما پیش از هر چیز باید منتظر ماند و سیاست‌های احتمالی جدید در آمریکا را ملاحظه کرد.

"سید عباس عراقچی" معاون سیاسی وزارت امور خارجه نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر