کد خبر: 991433 A

سفیر ایران در بلاروس:

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس با تاکید بر این که سیاست « تروریسم دولتی» آمریکا محکوم به شکست است، گفت: تحریم های آمریکا علیه ایران در شرایط شیوع پاندمی کووید ۱۹ ، مصداق بارز « جنایت علیه بشریت » می باشد.

به گزارش ایلنا، سعید یاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس آقای در مصاحبه با کانال یک تلویزیون ملی بلاروس ضمن تبیین مواضع اصولی سیاست خارجی کشورمان و ارائه تصویر واقعی از تاریخ، تمدن، فرهنگ و زیبائی های ایران برای افکار عمومی بلاروس، به همکاری های نزدیک بین ایران و بلاروس در سازمان ها و نهادهای بین المللی و همچنین وجود دیدگاه های مشترک و همسو بین دوکشور نسبت به مسائل جهانی اشاره و بر توسعه همکاری های اقتصادی و استفاده از ظرفیت های " اتحادیه اقتصادی اوراسیا" در جهت افزایش مبادلات تجاری دو کشور تاکید کرد.

همچنین سفیر کشورمان با یادآوری سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها، ابراز امیدواری کرد که به زودی آرامش کامل در بلاروس حاکم شود.

 در ادامه این مصاحبه،  یاری با تاکید بر « تروریسم اقتصادی » آمریکا علیه کشورمان، اظهار داشت:
تحریم های آمریکا علیه ایران در شرایط شیوع پاندمی کووید ۱۹ ،  مصداق بارز « جنایت علیه بشریت » می باشد.

وی با اشاره به اقدام بزدلانه آمریکا در ترور سردار شهید سلیمانی،  سیاست « تروریسم دولتی» آمریکا را محکوم به شکست دانست و تاکید کرد که ایران با قدرت، سیاست مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان را ادامه خواهد داد.

 در پایان، سفیر کشورمان  از طرف دولت و ملت ایران، برای دولت و ملت دوست بلاروس آرزوی سلامتی و پیشرفت کرد.

سفیر ایران در بلاروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر