کد خبر: 990908 A

مقام صهیونیست به بیان اظهاراتی در مورد ایران خطاب به رئیس‌جمهور منتخب پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از اسرائیل هیوم، دنی دانون نماینده اسرائیل در سازمان ملل در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد: تنها زبانی که ایران می‌فهمد تحریم‌هاست. هر کسی که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، باید به یاد داشته باشد که این نقش فقط در مورد رهبری ایالات متحده نیست بلکه مربوط به رهبری جهان آزاد است، جایی که محدودیت‌های برنامه هسته‌ای ایران رو به اتمام است.

وی در ادامه یاوه‌گویی‌های خود ادعا کرد: چند روز دیگر، وقتی نتیجه انتخاباتی که همه جهان را به خود جلب کرده روشن شود، برنده بیشتر به بحث در مورد سیاست می‌پردازد تا پیام‌های تبلیغاتی. هر دو نامزد به خوبی قلمرو را می‌شناسند. ترامپ چهار سال مهیج را به اتمام رساند و در آن توافق‌های صلح خاورمیانه را ترویج کرد، برای اولین بار با کره شمالی ارتباط برقرار کرد و سیاست‌های خود را در مورد ایران تنظیم کرد. برای جو بایدن، کاخ سفید پس از دهه‌ها حضور در سنا و هشت سال معاونت  رئیس‌جمهور باراک اوباما ، سرزمین آشنایی است.

با وجود اظهارات مسئولان ایران مبنی بر بی‌اهمیت بودن انتخاب ترامپ یا بایدن برای کشورمان، دنی دنون مدعی شد: ایرانیانی که شطرنج را اختراع کرده‌اند منتظرند تا حرکت بعدی بازیکنی را ببینند که بعد از انتخابات با آنها روبرو خواهد شد. رئیس‌جمهور ترامپ سیاست شجاعانه خروج از توافق هسته‌ای  و اعمال تحریم‌های بزرگ را در پیش گرفته و اخیراً در مورد امکان مذاکره مستقیم با ایران صحبت کرده است.

وی گفت: بایدن معاون رئیس‌جمهور سابق بارها در مورد مسئله ایران صحبت کرده و تعهد خود را برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ابراز داشته است. همکاران نزدیک بایدن می‌گویند احتمالاً او ممکن است دوباره به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بپیوندد و ایرادات آن را برطرف کند.

دنی دنون با بیان اینکه وزارت دفاع آمریکا مشغول آماده‌سازی برای اقدامات احتمالی علیه رقابت هسته‌ای ایران است، گفت؛  قبل از اینکه برنده انتخابات در مورد ایران اطلاعاتی کسب کند،  باید تعدادی از اصول را در نظر بگیرد. اول اینکه هیچ زمانی برای یادگیری وجود ندارد. ایرانی‌ها طبق برنامه انتخابات ایالات متحده عمل نمی‌کنند. در حالی که ایالات متحده توجه خود را به مبارزه با کرونا و انتخابات ریاست‌جمهوری معطوف کرد، پیشرفت صنعت هسته‌ای ایران و تلاش آنها برای پنهان کردن آن و سرپیچی از جهان ادامه یافت.

وی ادعا کرد: ثانیاً ، هرگونه معامله با ایران قابل نقض است. قبل از امضای توافقنامه ۲۰۱۵، اسرائیل موضع‌گیری کرد و علیه آن هشدار داد. امروز برای همه آشکار است که ایران توافق را نقض میکند و سوم، اینکه تنها زبانی که منجر به گفت‌وگوی واقعی با ایران می‌شود، تحریم‌هاست. 

دندن خطاب به رئیس جمهور منتخب آمریکا گفت: آقای رئیس‌جمهور منتخب، انتخابات فقط مربوط به ریاست جمهوری آمریکا نیست، بلکه برای رهبری جهان آزاد است و در این نقش، مسئله ایران باید به عنوان یک اولویت اصلی مورد بررسی قرار گیرد.

ایران اسرائیل ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر