کد خبر: 989821 A

مقام آمریکایی به بیان اظهارات بی اساس در مورد عملکرد دولت ترامپ پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از جروزالم پست، دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در سرزمین اشغالی مدعی شد: «ما چهار سال در زمینه سیاست خارجی گزارش و عملکرد خوبی داشتیم. ما صلح را در خاورمیانه ایجاد کردیم که در نسل گذشته آن را نداشتیم! ما از قدرتمندترین متحد خود حمایت کردیم و روابطی که در دولت گذشته نابود  شده بود را بهتر کردیم.

وی در ادامه گفت: ما با فعالیت ایران در زمینه اقتصادی و سیاسی مقابله کردیم که در بخش نظامی با ترور سردار سلیمانی این کار انجام شد.

فریدمن در ادامه مدعی شد: «دولت ترامپ فشار زیادی  بر ایران و فلسطینیان اعمال کرد که تنها راهی که آنها واقعا در حال حاضر دارند این است که امیدوار باشند ترامپ بازنده باشد.»

وی اضافه کرد: با بایدن فشار حداکثری بر ایران با خطر و تهدید مواجه می‌شود و تهران بودجه لازم برای افزایش و توسعه فعالیت‌های خود را بدست آورد. اما با فشار حداکثری این احتمال وجود دارد که سران ایران رفتار خود را متعادل کنند و تغییر دهند چرا که در غیر این صورت به سمت شکست می‌روند.»

فریدمن در مورد توافق گفت: وزیر خارجه آمریکا ۱۲ نکته برای توافق با ایران اعلام کرده که این موارد شامل عدم کمک به تروریسم، نداشتن موشک‌های بالستیک، نداشتن هسته‌ای و عدم ماجراجویی در منطقه است و هیچ توافقی در دولت ترامپ بدون این موارد وجود نخواهد داشت.

 

ایران آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر